badania tarczycy

Badania tarczycy

Czym jest tarczyca?

Czym jest tarczyca ?; Jaka jest rola hormonów tarczycy ?; Dlaczego pracownicy służby zdrowia przeprowadzić testy tarczycy ?; Jakie badania krwi czy służby zdrowia użyć do sprawdzenia funkcji tarczycy osoby ?; Co mówią wyniki badań tarczycy opieki zdrowotnej świadczących ?; Co obrazowania testy nie pracownicy służby zdrowia wykorzystać do diagnozowania i znaleźć przyczynę zaburzeń tarczycy ?; Jakie badania na temat służby zdrowia użyć jeśli guzek tarczycy występuje ?; Punkty do zapamiętania;

Tarczyca jest 2 cali długości, w kształcie motyla gruczołu ważących mniej niż 1 grosz. Znajduje się w przedniej części szyjki poniżej krtani lub krtani, ma dwa występy, po jednym po każdej stronie tchawicy.

Tarczycy jest jednym z gruczołów, które tworzą układ hormonalny. Gruczoły układu hormonalnego produkować i składować hormony i uwolnienia ich do krwiobiegu. Hormony następnie podróż przez ciało i kieruje aktywności komórek organizmu.

Hormony tarczycy regulują metabolizm sposób organizm wykorzystuje energię, i wpłynąć niemal każdy narząd w organizmie. Hormony tarczycy wpływają również na rozwój mózgu, oddychanie, pracę serca i układu nerwowego, temperaturę ciała, siłę mięśni, suchość skóry, cykle miesiączkowe, wagę i poziom cholesterolu.

Jaka jest rola hormonów tarczycy?

Tarczyca sprawia dwa hormony tarczycy

tyroksyna (T4); trójjodotyroniny (T3)

Tylko niewielka ilość T3 we krwi pochodzi z tarczycy. Najbardziej T 3 pochodzi z komórek całego organizmu, w którym jest ona wykonana z T 4. tarczycy stymulujący tarczycę (TSH), która jest wykonana przez przysadkę mózgową w mózgu, reguluje wydzielanie hormonu tarczycy. Gdy poziom hormonów tarczycy we krwi jest niski, przysadka uwalnia więcej TSH. Gdy tarczycy poziom hormonów są wysokie, przysadka zmniejsza produkcję TSH.

Nadczynność tarczycy jest zaburzenie spowodowane przez nadmiar hormonu tarczycy w krwioobiegu, co zwiększa szybkość funkcji fizjologicznych i prowadzi do utraty masy ciała, pocenie się, przyspieszone tętno i wysokiego ciśnienia krwi, między innymi, objawów .; Niedoczynność tarczycy jest schorzeniem, które występuje, gdy tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy do potrzeb organizmu. Bez wystarczającej ilości hormonu tarczycy, wiele funkcji organizmu zwalniać. Ludzie mogą występować objawy, takie jak zmęczenie, przyrost masy ciała i tolerancji na zimno.

Gdy poziom hormonów tarczycy we krwi jest niski, przysadka uwalnia więcej TSH. Gdy tarczycy poziom hormonów są wysokie, przysadka zmniejsza produkcję TSH.

Świadczeniodawcy wykonywać badania tarczycy, aby ocenić, jak dobrze tarczyca działa. Próby są również stosowane do diagnozowania i pomóc ustalić przyczynę chorób tarczycy, takich jak nadczynność tarczycy i niedoczynności tarczycy

Badanie TSH; T 4 badania; T 3 testy; stymulującego tarczycę immunoglobuliny (TSI) badanie; Badanie przeciwciał przeciwtarczycowych, zwany także test przeciwciał tarczycy peroksydazy (TPOAb)

Więcej informacji na temat zaburzeń tarczycy jest w theernment zagadnień związanych ze zdrowiem, nadczynność tarczycy i niedoczynności tarczycy.

T 4, który jest związany z białkami z krwi i jest utrzymywana aż do użycia w rezerwie; mała ilość niezwiązanej lub “wolnej” T 4 FT (4), która jest aktywną formą hormonu i jest dostępny do wprowadzenia tkanek, gdy są potrzebne

Służby zdrowia mogą zamówić kilka testów krwi w celu sprawdzenia czynności tarczycy, w tym następujące

Badanie krwi polega rysunek krew w urzędzie służby zdrowia lub placówki handlowej i wysyłając próbkę do laboratorium do analizy. Badania krwi ocenić czynność tarczycy przez pomiar TSH oraz poziom hormonów tarczycy i wykrywania niektórych autoprzeciwciał obecnych w autoimmunologicznej choroby tarczycy. Autoprzeciwciała są cząsteczki produkowane przez organizm człowieka, który przez pomyłkę atakują własne tkanki organizmu.

Wiele czynników wpływa na poziom złożonych funkcji tarczycy i hormonów. Świadczeniodawcy wziąć pełną historię medyczną pacjenta pod uwagę przy interpretacji wyników testów czynnościowych tarczycy.

Dlaczego pracownicy służby zdrowia przeprowadzić testy tarczycy?

Służby zdrowia zwykle wykonuje się badanie krwi TSH pierwsze, by sprawdzić, jak dobrze tarczyca działa. Środki testowe TSH ilość TSH osoby przysadki wydzielające się. Badanie TSH jest najbardziej dokładne testy do diagnozowania zarówno nadczynność i niedoczynność tarczycy. Ogólnie, poniżej normalnego poziomu TSH sugeruje nadczynność tarczycy. Nienormalnie wysoki poziom TSH sugeruje niedoczynność tarczycy.

Badanie TSH wykrywa nawet niewielkie ilości TSH we krwi. Normalnie, przysadka zwiększa produkcję TSH, gdy poziom hormonów tarczycy we krwi jest niski. Tarczyca reaguje poprzez więcej hormonu. Wtedy, gdy organizm ma wystarczająco dużo hormonów tarczycy we krwi krążącej, wyjście TSH spada. Cykl powtarza się w sposób ciągły, aby utrzymać dobry poziom hormonu tarczycy w organizmie. U osób, u których tarczycy wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy, przysadki wyłącza produkcję TSH, co prowadzi do niskiego, a nawet niewykrywalnym poziomie TSH we krwi.

U osób, których tarczyca nie funkcjonuje normalnie i produkuje zbyt mało hormonów tarczycy, tarczyca nie może normalnie odpowiedzi na TSH poprzez produkcję hormonów tarczycy. W rezultacie, dzięki czemu utrzymuje przysadki TSH, próbując odpowiedzieć na tarczycę.

Jeśli wyniki badania TSH są nienormalne, osoba będzie musiała jeden lub więcej dodatkowych testów, które pomogą znaleźć przyczynę problemu.

Tarczycy głównie wydziela T4, a tylko niewielka ilość T 4 T 3 występuje w dwóch postaciach

Wysoki poziom całkowitej T 4 -bound i FT 4 razem albo FT 4 sugeruje, nadczynność tarczycy, a także niski poziom całkowitego T4 lub FT 4 sugerują niedoczynność tarczycy.

Zarówno ciąża i przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych wzrostem stężenia białka wiążącego we krwi. W każdym z tych przypadków, choć kobieta może mieć wysoki poziom całkowitej T 4, nie może mieć nadczynność tarczycy. Ciężka choroba lub stosowanie kortykosteroidów-klasy leków, które leczą astmę, artretyzm i choroby skóry, wśród innych problemów zdrowotnych, może zmniejszyć poziom białek wiążących. Dlatego w takich przypadkach, całkowity T 4 Poziom ten może być niski, ale osoba nie ma niedoczynność tarczycy.

Jeśli usługodawca opieki zdrowotnej podejrzewa nadczynność tarczycy u osoby, która ma normalny poziom FT 4, test T 3 mogą być przydatne w celu potwierdzenia warunku. W niektórych przypadkach nadczynności tarczycy, FT 4 jest normalne jeszcze wolne T 3 (FT 3) jest podwyższone, więc pomiar zarówno T 4 i T 3 może być przydatne, jeśli usługodawca opieki zdrowotnej podejrzewa nadczynność tarczycy. Test T 3 nie jest przydatne w diagnozowaniu niedoczynności tarczycy, ponieważ poziomy nie zostaną obniżone aż niedoczynność tarczycy jest ciężka.

Tarczyca stymulujący immunoglobulina jest obecna autoprzeciwciał w chorobie Gravesa-Basedowa. TSI naśladuje TSH poprzez stymulowanie komórek tarczycy, powodując tarczycę do wydzielania hormonu ekstra. Test wykrywa TSI TSI krążącego we krwi i jest zazwyczaj mierzona

Przeciwciał przeciwtarczycowych są markery we krwi, które są niezwykle pomocne w diagnozowaniu choroby Hashimoto. Dwa podstawowe typy przeciwciał przeciwtarczycowych są

Świadczeniodawcy spojrzeć na wynikach badań tarczycy u osób z nadczynnością tarczycy lub niedoczynność tarczycy, aby znaleźć przyczyny ich zaburzeń tarczycy. Poniższe tabele ilustrują wyniki badań, co można wykazać na podstawie rodzaju problemu tarczycy.

Jakie badania krwi czy służby zdrowia użyć do sprawdzenia funkcji tarczycy osoby?

Klucz: ↑ = powyżej normalnego ↓ = poniżej normy + = dodatni – = Ujemny

u osób z chorobą Gravesa-Basedowa, gdy diagnoza jest niejasna; podczas ciąży; dowiedzieć się, czy dana osoba jest w stanie remisji, albo już nie ma nadczynność tarczycy i jej objawy

Przeciwciała anty-TG, które atakują białka w tarczycy zwane tyreoglobuliny; anty-thyroperoxidase lub anty-TPO, przeciwciała, które atakują enzym w komórkach tarczycy nazwie thyroperoxidase

Ultradźwięk. USG wykorzystuje urządzenie o nazwie przetwornik, który odbija bezpieczne, bezbolesne fal dźwiękowych od organów, aby stworzyć obraz ich struktury. Specjalnie przeszkolony technik wykonuje procedury w urzędzie służby zdrowia jest, centrum ambulatoryjne, lub szpitalu, a radiolog-lekarza, który specjalizuje się w obrazowaniu medycznym interpretuje obrazy, pacjent nie wymaga znieczulenia. Obrazy mogą pokazać wielkość i teksturę tarczycy, jak również schemat typowego zapalenia autoimmunologicznych. Obrazy mogą również pokazać guzki lub narośla w obrębie gruczołu, które sugerują złośliwy guz .; Tomografia komputerowa. TK użyć kombinacji promieni X i technologii komputerowej do tworzenia obrazów. W przypadku tomografii komputerowej, usługodawca opieki zdrowotnej może dać pacjentowi rozwiązanie do picia i zastrzyk specjalnego barwnika o nazwie środka kontrastowego. TK wymagają od pacjenta położyć na stole, który przesuwa się w urządzeniu w tunelu w kształcie gdzie zostaną podjęte x promienie. Technik RTG wykonuje procedurę w ośrodku ambulatoryjnym lub szpitalu, a radiolog interpretuje obrazy. Pacjent nie wymaga znieczulenia. TK nie są zwykle potrzebne do zdiagnozowania choroby tarczycy, jednakże pracownicy służby zdrowia będą z nich korzystać, aby zobaczyć duże wole. Ponadto TK często wykazują guzek tarczycy, gdy dana osoba jest posiadanie skanowanie w poszukiwaniu innych problemów zdrowotnych.

skan tarczycy. Skanowanie tarczycy jest rodzajem obrazowania medycyny nuklearnej. Medycyna nuklearna wykorzystuje niewielkie ilości materiałów radioaktywnych, aby utworzyć obraz narządu i podać informacje na temat struktury i funkcji narządu jest. Skanowanie tarczycy stosuje się spojrzeć na wielkość, kształt i położenie gruczołu. Ten test może pomóc znaleźć przyczynę nadczynności i sprawdzić guzków tarczycy. Skanowanie może również przyczynić się do lekarza oceny guzków tarczycy; Jednakże, nie ma potwierdzić, czy guzy nowotworowe lub są nieszkodliwe.

Radioaktywny jod testu wychwytu. Radioaktywnego testu wychwytu jodu, znany również jako wychwyt tarczycy, to test medycyny nuklearnej stosowane do oceny funkcji tarczycy i znaleźć przyczynę nadczynności pacjenta. Całe ciało skanowania tarczycy stosuje się do ludzi, którzy mieli raka tarczycy. Badanie polega na pomiarze ilości jodu tarczycy zbierane z krwi w danym okresie czasu. Wychwyt tarczycy nie jest używany do oceny niedoczynność tarczycy.

Klucz: ↑ = powyżej normalnego ↓ = poniżej normy + = dodatni – = Ujemny

Co mówią wyniki badań tarczycy świadczeniodawców opieki zdrowotnej?

Tarczycy jest jednym z gruczołów, które tworzą układ hormonalny. Hormony tarczycy wpływają na metabolizm, rozwój mózgu, oddychanie, pracę serca i układu nerwowego, temperaturę ciała, siłę mięśni, suchość skóry, cykle miesiączkowe, wagę i poziom cholesterolu .; Badanie TSH jest najbardziej dokładne testy do diagnozowania zarówno nadczynność i niedoczynność tarczycy .; Świadczeniodawcy wykonywać badania czynnościowe tarczycy, aby ocenić, jak dobrze tarczyca działa. Testy są również wykorzystywane do diagnozowania i pomóc znaleźć przyczynę zaburzeń tarczycy .; Nadczynności spowodowane przez nadmiar hormonu tarczycy w krwioobiegu, co zwiększa szybkość funkcji fizjologicznych i prowadzi do utraty masy ciała, pocenie się, przyspieszone tętno i wysokiego ciśnienia krwi, między innymi, objawów .; Niedoczynność tarczycy jest schorzeniem, które występuje, gdy tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy do potrzeb organizmu. Bez wystarczającej ilości hormonu tarczycy, wiele funkcji organizmu zwalniać. Ludzie mogą występować objawy, takie jak zmęczenie, przyrost masy ciała i tolerancji na zimno .; Służby zdrowia mogą zamówić kilka testów krwi w celu sprawdzenia czynności tarczycy .; Służby zdrowia mogą korzystać z jednej lub kombinacji badań obrazowych, takich jak USG tarczycy, skanowania lub tarczycy radioaktywnego testu wychwytu jodu, do diagnozowania i znaleźć przyczynę zaburzeń tarczycy .; Jeśli usługodawca opieki zdrowotnej czuje guzek na szyi pacjenta podczas badania fizykalnego lub wykryje jeden podczas obrazowania testy tarczycy Biopsja cienkoigłowa Biopsja może być zrobione, aby potwierdzić, czy guz jest nowotworowy lub łagodne.

Służby zdrowia mogą korzystać z jednego lub kombinacji badań obrazowych, takich jak USG tarczycy, skomputeryzowana tomografia (TK) lub badania medycyny nuklearnej, aby zdiagnozować i znaleźć przyczynę zaburzeń tarczycy.

Badania medycyny nuklearnej. Badania medycyny nuklearnej tarczycy obejmują skanowanie tarczycy i jod radioaktywny testu wychwytu. Ludzie często muszą przestrzegać diety o niskiej jodu przed konieczności badania. Czytaj więcej o niskim diecie jodu z Amerykańskiego Stowarzyszenia tarczycy w www.thyroid.org/faq-low-iodine-diet.

Jeśli usługodawca opieki zdrowotnej czuje guzek na szyi pacjenta podczas badania fizykalnego lub wykryje jeden podczas obrazowania testy tarczycy Biopsja cienkoigłowa Biopsja może być zrobione, aby potwierdzić, czy guz jest nowotworowy lub łagodne.

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa tarczycy polega na pobraniu komórek z tarczycy do badania pod mikroskopem. Służby zdrowia z doświadczeniem w igły aspiracji wykonuje biopsję w swoim biurze, centrum ambulatoryjne lub szpitala; on lub ona może używać leki do znieczulenia obszaru. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort podczas testu i miejscu biopsji może być środkiem płatniczym od 1 do 2 dni.

Do tego badania pacjent leży z powrotem ze wsparciem pod ramiona tak szyi może zostać przedłużony i pochylił się lekko. Świadczeniodawcy wstawia małe, cienkie igły przymocowanej do strzykawki do guzka tarczycy i wykorzystuje ultradźwięki do kierowania jej wkładanie. Próbki komórek guza są rysowane przez igłę i wysłane do laboratorium w celu zbadania przez patologa-lekarza, który specjalizuje się w diagnozowaniu chorób. Usługodawca opieki zdrowotnej może trzeba wziąć kilka próbek. Po zakończeniu wykonywania biopsji, bandaż jest umieszczony na powierzchni, aby obniżyć ryzyko krwawienia.

Co obrazowania testy nie pracownicy służby zdrowia wykorzystać do diagnozowania i znaleźć przyczynę zaburzeń tarczycy?

Jakie badania na temat służby zdrowia użyć jeśli guzek tarczycy występuje?

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Punkty do zapamiętania

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Theernment pragnie podziękować; Lewis Braverman, M. D., Boston Medical Center, Leonard Wartofsky, M. D., M.A.C.P., Washington Hospital Center

may-14