bezdech senny: Urządzenia ustnej – przegląd wątek

Doustne urządzenia (zwane również Urządzenia ustne) są czasami stosowane w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego (OSA). popchnąć ich język i szczękę do przodu, co sprawia, że ​​drogi oddechowe większe i poprawia przepływ powietrza. Zmniejsza to również szansa, że ​​tkanka upadnie i wąskich dróg oddechowych przy wdechu. Przykłady obejmują żuchwy urządzenie repozycjonowania (MRD) lub urządzenie utrzymujące język.

Wybierz się ze stomatologiem lub ortodonty, który ma doświadczenie dopasowany tych urządzeń. I wrócić do dentysty na regularne badania kontrolne, aby upewnić się, że urządzenie nadal pasuje.

Doustne aparaty oddechowe może poprawić jakość snu i zmniejszyć senność w ciągu dnia. 2 Zastosowanie urządzeń ustnych zmniejszyła epizody nieprawidłowego oddychania u około połowy ludzi, którzy je wykorzystali. 1

Możliwe problemy z urządzeniami, które mieszczą się w jamie ustnej obejmują

Jeśli korzystasz z urządzenia do oddychania doustnej w leczeniu bezdechu sennego, należy go co noc. Nadmiar śliny w ustach i łagodny dyskomfort powinien stać się mniej uciążliwe przy regularnym stosowaniu.

Doustna Urządzenie wykorzystywane do oddychania dziecka z bezdechu sennego muszą być okresowo ponownie zainstalowane wraz ze wzrostem dziecka.

Mają łagodny lub umiarkowany bezdech senny; Wolę nie używać lub które udało leczenia CPAP; Przeszedł operację, która nie działa; Tried zmiany zachowania, które nie działają; Czy w zdrowej wagi.

Nagromadzenie śliny w ustach, wymagające częstego przełykania; Dyskomfort, zwłaszcza w godzinach porannych. Urządzenia mogą być niewygodne, a ludzie nie mają tendencję do korzystania z nich w dłuższej perspektywie; Uszkodzenie zębów, tkanki miękkie w jamie ustnej i stawów szczęki. Dlatego ważne jest, że wykwalifikowany dentysta lub ortodonta dopasować urządzenia w celu uniknięcia tych problemów.