bezpiecznej wody pitnej: woda z kranu, woda butelkowana, woda i filtry

Większość z nas nie myśli o wodzie, którą pijemy. Włączamy kranu, napełnić szklankę i pić. Ale ile wody czy naprawdę trzeba pić codziennie? Czy woda pijesz bezpieczne czy też woda butelkowana jest bezpieczniejsza? Co można zrobić, jeśli woda z kranu nagle zanieczyszczone? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile wiesz o wodzie pitnej w swoim własnym domu.

Twoja masa ciała jest większa niż 50% wody. Bez wody nie można było utrzymać normalną temperaturę ciała, smarować stawy, albo pozbyć się odpadów poprzez ruchy oddawanie moczu, potu i jelit.

Nie ma wystarczającej ilości wody może prowadzić do odwodnienia, co może powodować osłabienie mięśni i skurcze, brak koordynacji, a zwiększone ryzyko wyczerpania ciepła i udaru cieplnego. W rzeczywistości, woda jest tak ważna, że ​​dana osoba nie może trwać dłużej niż pięć dni bez niego.

Więc ile wody trzeba? Wystarczy, aby zastąpić to, co można stracić poprzez codzienne oddawanie moczu, pocenie się, nawet wydechu. A zapotrzebowanie na wodę wzrasta

Często można usłyszeć, że trzeba pić osiem szklanek 8 uncji wody każdego dnia. Instytut Żywności i Żywienia zaleca Izby Produktów Leczniczych, że kobiety rzeczywiście trzeba 91 uncji wody dziennie, a mężczyźni potrzebują 125 uncji.

Jest to dobry pomysł, aby śledzić, ile wody pić przez kilka dni tylko po to żeby poczuć potrzebnej kwoty. Można uzyskać wystarczającej ilości wody każdego dnia, wody pitnej i spożywania płynów, takich jak zupy i napoje, wraz z dużą ilością owoców i warzyw, które zawierają wodę. Należy pamiętać, że jeśli masz zamiar coś zrobić wysiłku, podobnie jak uprawianie sportu lub jazdy, trzeba dodatkowej wody przed, w trakcie i po.

Musisz pobyt uwodniony – to jasne – ale jest woda z kranu w domu jest bezpieczne? Uważa się na ogół bezpieczne, jeśli pochodzi z systemu wodnego publicznej w Stanach Zjednoczonych, takich jak jednym przebiegu i utrzymywany przez gminę. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) posiada uprawnienia do monitorowania wszystkich publicznych systemów wodnych i ustawia wyegzekwowania standardów zdrowotnych dotyczących zanieczyszczeń w wodzie pitnej.