bólów głowy

bólów głowy są najczęstszym rodzajem bólu głowy wśród dorosłych. Są one często określane jako głowy naprężeń.

Bóle głowy może trwać od 30 minut do kilku dni. Epizodyczne bólów głowy zazwyczaj rozpoczyna się stopniowo, a często występuje w środku dnia.

W “ciężkość” ból głowy naprężenia znacznie zwiększa swoją częstotliwość. Przewlekłe bóle głowy napięcia pojawiają się i znikają w ciągu przedłużonego okresu czasu. Ból jest zwykle pulsujący i wpływa przednie, u góry lub boki głowy. Czasami jest opisał ściskanie lub “zacisk” wokół głowy. Chociaż ból może różnić się intensywnością w ciągu dnia, ból jest prawie zawsze obecny. Przewlekłe bóle głowy napięcia nie wpływa na wzrok, równowagi i siły.

bólów głowy zazwyczaj nie prowadzą osoby z wykonywania codziennych zadań.

Zaskakujące głowy wyzwalaczy

Około 30% -80% dorosłej populacji USA cierpi od czasu do czasu napięciowy ból głowy; około 3% cierpi z powodu przewlekłych codziennych bólów głowy. Kobiety są dwukrotnie częściej cierpią na bóle głowy typu napięciowego, jak mężczyźni.

Większość osób z epizodycznych bólów głowy mają ich więcej niż raz lub dwa razy w miesiącu, ale bóle głowy mogą występować częściej.

Przewlekłe bóle głowy napięcia wydają się być bardziej powszechne u kobiet. Wiele osób cierpiących na przewlekłe bóle głowy rozciągających się zazwyczaj bóle głowy dłużej niż 60-90 dni.

Nie ma jednej przyczyną bólów głowy. Ten typ bólu głowy nie jest cechą dziedziczną, która prowadzi w rodzinach. W niektórych, bólów głowy spowodowane są zaostrzone mięśni z tyłu szyi i głowy. To napięcie mięśni może być spowodowane

W innych dokręcone mięśnie nie są częścią bólów głowy, a przyczyna jest nieznana.