depresja sezonowa (choroba afektywna sezonowa) objawy, przyczyny, leczenie

depresja Trends

Czy w miesiącach zimowych Ci się bardziej niż myślisz, że powinienem? Jeśli tak, możesz mieć depresji sezonowej, znany również jako chorobie afektywnej sezonowej (SAD).

Choć nie znamy dokładnej przyczyny SAD, niektórzy naukowcy uważają, że niektóre hormony się głęboko w zmianach związanych z postawy-trigger mózg w określonych porach roku. SAD ekspertów uważa, że ​​mogą być związane z tymi zmianami hormonalnymi. Jedna z teorii głosi, że mniej światła słonecznego w okresie jesieni i zimy prowadzi do mózgu, dzięki czemu mniej serotoniny, substancji chemicznej związanej z drogami mózgu, które regulują nastrój. Gdy drogami nerwowymi w mózgu, które regulują nastrój nie działać prawidłowo, wynik może być uczucie depresji, wraz z objawami zmęczenia i przyrostu masy ciała.

SAD rozpoczyna się zwykle u młodych dorosłych i występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niektórzy ludzie z SAD mają łagodne objawy i czuć się nieswojo lub rozdrażnienie. Inni mają gorzej objawy, które zaburzają relacje i pracę.

Ze względu na brak wystarczającej ilości światła dziennego w okresie zimowym jest związany z SAD, to rzadziej w krajach, gdzie jest dużo słońca przez cały rok.

Ludzie z SAD mają wiele normalnych objawów depresji, w tym

Jeśli już uczucie depresji i mają niektóre z powyższych objawów, należy skontaktować się z lekarzem w celu dokonania oceny. On lub ona zalecić właściwą formę leczenia dla ciebie.

Istnieją różne sposoby leczenia w zależności od nasilenia objawów. Ponadto, jeśli innego typu depresyjnego lub zaburzenia dwubiegunowego, leczenie może być różna.

Tradycyjne leki przeciwdepresyjne są często stosowane w leczeniu depresji sezonowej. Bupropion XL jest obecnie jedynym lekiem, który jest zatwierdzony przez FDA w szczególności w celu zapobiegania dużych epizodów depresyjnych u osób z SAD.

Wielu lekarzy zaleca, aby osoby z SAD wydostać się na zewnątrz wcześnie rano, aby uzyskać bardziej naturalne światło. Jeśli jest to niemożliwe z powodu ciemnych miesiącach zimowych, przeciwdepresyjne leki lub terapia światłem (fototerapia) może pomóc.

s nową serię e-mail na diagnozowania, leczenia i życia z zaburzeniami jedzenia binge