Dos i niemile widziane liczenia kalorii

Liczenie kalorii to skomplikowana sprawa. Tłuszczu, węglowodanów, białka, słodycze – wszystkie kalorie są sobie równe, a niektóre są lepsze od innych? Oto, co mają do powiedzenia eksperci.

Ludzie nie zostały liczenia kalorii zawsze (choć niektóre dni może czuć się tak, jeśli masz). Pomysł stał się popularny na przełomie 20 wieku, zgodnie z Jonny Bowden, PhD, OUN, dyplomowanego dietetyka i autor Living Low Carb życia: Wybór diety, który jest odpowiedni dla Ciebie od Atkins do Strefy i The 150 najzdrowszych pokarmów na Ziemi: Zaskakujące, bezstronnej Prawda o tym, co należy jeść i dlaczego. W tym czasie, naukowiec Wilbur Atwater zauważył, że jeśli umieścić żywności w maszynie zwanej “bomby kalorymetr” i spalił je, można mierzyć popiołu i ciepła, aby dowiedzieć się, ile “energia” został wydany, a zatem ile ” energia “był w żywności. Pomysł złowiony, a ludzie zaczęli liczenia kalorii – czyli obliczenia dokładnie ile kalorii zostały wykorzystane podczas jedzenia określonych potraw i “spalony”, gdy angażują się w różne działania. “Fala książek diety na początku tego wieku spopularyzował pogląd, że to wszystko o kalorie – i to było z nami od zawsze,” mówi Bowden.

Jeśli chodzi o przyrost masy ciała jest zaniepokojony, kalorii jest kalorii “, mówi Lisa R. Young, PhD, RD, autor części Teller planu. Nie Dieta Reality Przewodnik jedzenia, oszukiwanie i utraty wagi na stałe Ale istnieje mnóstwo powodów do bazy swoich wyborów żywieniowych na kryteriach innych niż zawartości kalorii. na przykład, jeśli jedzenie jesz zawiera błonnik, dzięki niej będziesz uczucie pełnego dłużej, Młody mówi, co może uniemożliwić dotarcie do “ekstra” kalorii aby wypełnić się w górę.

Zaletą wybór owoców, warzyw i innych produktów spożywczych o niższej zawartości tłuszczu jest to, że można dowiedzieć się więcej na wydanie pieniędzy, mówi Betsy Klein, RD, LD, dietetyk z siedzibą w Miami. Węglowodany i białka ma 4 kalorie na gram, podczas gdy tłuszcze mają więcej niż dwa razy tyle – cała 9 kalorii na gram. (Alkohol waży 7 kalorii na gram). Jeśli liczysz kalorie schudnąć, ale jedzenie wyższej zawartości tłuszczu żywności, takich jak bekon i ser pełnotłusty, można potencjalnie zużywają ponad połowę day kalorii przydział do końca śniadanie , ona mówi. Wybór węglowodanów i białka do porannego posiłku, z drugiej strony, jak jajko biały omlet nadziewany z grzybami, cebula, zielona papryka i niewielką ilością sera o niskiej zawartości tłuszczu, zostawiają cię z kalorii, aby oszczędzić na posiłki i przekąski poza śniadanie.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …