ekspozycji na słońce i raka skóry

Spędzać zbyt dużo czasu na słońcu daje zmarszczki i sprawia, że ​​bardziej podatne na raka skóry.

Rak płaskonabłonkowy (SCC) jest drugą najczęstszą postacią raka skóry. To zwykle znajdują się na obszarach ciała uszkodzonego przez promieniowanie UV przed słońcem lub opalających łóżkach. Sun-odsłoniętą skórę zawiera głowa, szyja, uszy, usta, ramiona, nogi i ręce; SCC jest dość wolno rosnące raka skóry. W przeciwieństwie do innych rodzajów raka skóry, to może rozprzestrzeniać się do tkanek, kości i okolicznych węzłów chłonnych, gdzie może stać się trudne do wyleczenia. Kiedy złapany na początku, to jest łatwe do leczenia; Pewne rzeczy sprawi, że bardziej prawdopodobne …

Prawie wszystkie nowotwory skóry – 95% – to rak podstawnokomórkowy komórek i nowotwory komórek nabłonka płaskiego. zwane także nowotwory skóry niż czerniak, są bardzo utwardzalna traktowane wcześniej.

Czerniak jest najbardziej poważna forma raka skóry. Zaczyna się w komórkach pigmentowych skóry zwane melanocyty.

Wczesne leczenie znacznie zwiększa swoje szanse na pobicie go.

Nieleczony, może rozprzestrzeniać się na inne części ciała i stać się trudne do opanowania.

Każdy może zachorować na raka skóry. Ludzie przeważnie prawdopodobne, aby go są te z

osób ciemniej karnacji można również uzyskać każdy rodzaj raka skóry, choć jest to mniej prawdopodobne dla nich niż dla ludzi bladych karnacji.

Jesteś również zagrożone, jeśli

Ryzyko czerniaka wzrasta, jeśli

Najczęstszym znakiem ostrzegawczym raka skóry to zmiany na skórze, zwykle nowe mola lub spot lub zmiana istniejącego mola.

Rak podstawnokomórkowy może pokazać się jako małe, gładkie, perłowy lub woskową guz na twarzy, uszu lub szyi lub jako płaski różowy, czerwony, brązowy lub zmiany na pniu lub rąk i nóg.

Rak płaskonabłonkowy może pojawić się jako firma, czerwony guz lub jako surowca, łuszcząca płaskiej miejscu, które mogą krwawić i stać się chrupiący.

Czerniak pojawia się zazwyczaj jako pigmentowym łaty lub guz, ale może również być czerwone lub białe. Może to przypomina normalną molowych, a zwykle bardziej nieregularny.

“ABCDE” Jest to dobry sposób, aby pamiętać, na co zwrócić uwagę