Fakty i liczby zębów

Zęby są niezbędne dla naszego ogólnego stanu zdrowia, pomaga nam gryźć i żuć jedzenie. Jak dużo wiesz o nich?

zęby niemowląt zaczynają się rozwijać przed ich narodzeniem, ale w większości przypadków nie są przez dopóki oni między 6 i 12 miesięcy.

Większość dzieci mają komplet 20 zębów mlecznych lub dziecka przez czas oni trzy lata. Kiedy dotrą do pięciu lub sześciu, te zęby zaczną wypadać, ustępując dorosłych zębów.

Czytaj więcej o zęby dziecka i jak sprawdzić, czy dziecko jest ząbkowanie.

zęby mleczne

W wieku od 12 do 14 lat, większość dzieci utraciły wszystkie swoje zęby dziecka i mają swoje dorosłe zęby.

Istnieje 32 dorosłych zęby w sumie – 12 więcej niż w zestawie niemowlęcym. Ostatnie cztery z nich, zwane zęby mądrości, zazwyczaj pojawiają się później niż inne, na ogół w wieku pomiędzy 17 i 21.

Zęba mądrości, które nie pochodzą z prawidłowo lub wcale, może być bolesne i może być konieczne, aby je usunąć.

Czytaj więcej o usunięciu zęba mądrości.

Część zęba, które można zobaczyć powyżej guma nazywa się korony. Jest to opisane w twardej, błyszczącej emalii. Szkliwo jest najtwardszą substancją w organizmie i chroni wrażliwe części bardziej wewnętrzna zęba.

Pod jest zębina – wrażliwa substancja, która sprawia, że ​​większość zęba. Zębiny jest twarda substancja, choć nie tak twardy jak szkliwo.

dorosłych zęby

Zębiny chroni wewnętrzną część zęba, zwanego pulpy. Miąższ jest miejsce, gdzie można znaleźć ukrwienia i zakończeń nerwowych każdy ząb za. Dopływ krwi jest tym, co utrzymuje zęby żywe i zdrowe. Zakończeń nerwowych wysyłać wiadomości do mózgu, takie jak to, czy jesz coś na gorąco lub na zimno, lub jeśli masz zbutwiałe lub uszkodzony ząb.

Miąższ jedzie aż do korzenia zęba, który jest ukryty pod gumy. Cementu obejmuje korzeń zęba i ozębna podłączyć do zębów szczęki.

Istnieją cztery różne typy zębów

Teraz przeczytać o tym, jak dbać o zęby.

Siekacze. To są twoje cztery przednie zęby na górnej i dolnej szczęki. Są one wykorzystywane do cięcia i rozdrabniania żywności;. Kły. Są ostre, spiczaste zęby. Musisz po jednym z każdej strony swoich siekaczy na swojej górnej i dolnej szczęki, co daje w sumie cztery. Przyczyniają się one oderwać żywności;. Przedtrzonowych. Obok swoich kłów są twoje zęby przedtrzonowe (zwane również zęby dwupłatkową). Masz osiem przedtrzonowców W sumie: cztery na górnej szczęki i cztery na dole. Są większe i szersze niż swoich siekaczy i kłów, i służą do rozdrabniania i mielenia żywności;. Trzonowce. Masz osiem zębów trzonowych: cztery na górze i cztery na dole. To są Twoje najmocniejsze zęby i pracować z językiem pomóc połykać jedzenie, zacierania go, aż będzie gotowy do połknięcia bezpiecznie.

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej problemy ze zdrowiem zębów.

usuwanie zębów mądrości

25/11 /

25/11 /

Usługi

Lokalizacja

Jak znaleźć dentystę, w tym, gdzie szukać pomocy, jeśli masz trudności lokalizowanie jednego w Twojej okolicy

Co zęby zrobione?

Dowiedz się, jakie masz prawo i jak uzyskać pomoc opłat dentystycznych

Rodzaje zębów

Wspólna Q & A

Znajdź usługi stomatologiczne w Twojej okolicy

Zęby mądrości

Znalezienie dentysty

Pomoc dotycząca kosztów dentystycznych