Kamienie ślinowe gruczoł: objawy, przyczyny i leczenie

Oral Health Trends

Kamień ślinianek – zwany także ślinowych kanał kamienia – jest zwapnieniu struktury, które mogą tworzyć wewnątrz ślinianki lub przewodu. może zablokować przepływ śliny do ust.

Bezcielesne protezy uśmiechnięte na ciebie ze szkła. Zatopionego w, bezzębny twarz. Godzin w fotelu dentystycznym, w oczekiwaniu na drogie implanty; Jeśli obrazy takie jak te daje Heebie-Jeebies, wziąć serce. Choć utrata zębów jest powszechne, to nie jest nieodłączną częścią starzenia się, mówi Richard H. Cena, DDS, emerytowany lekarz w Newton w stanie Massachusetts, a rzecznik Towarzystwa Stomatologicznego.; “Zęby nie umierają śmiercią naturalną – mamy ich zabić”, mówi Price. Dokładnie tak, jak to robimy? Krótko mówiąc, przez choroby lub …

Ślinowe kamienie powstają, gdy chemikalia w ślinie gromadzą się w przewodzie lub gruczołu. W większości zawierają wapń. Dokładna przyczyna nie jest znana. Ale czynniki przyczyniające się do zmniejszenia wydzielania śliny i / lub zagęszczonego ślinie mogą być czynnikami ryzyka wystąpienia kamieni ślinowych. Do czynników tych należą: odwodnienie, słaby apetyt oraz stosowanie niektórych leków (takich jak leki przeciwhistaminowe), leki ciśnienie krwi, leki psychotropowe i narkotyki kontroli pęcherza. Uraz ślinianek może również zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni ślinowych.

Kamienie nie powodują objawy, jak tworzyć, ale jeśli osiągnie rozmiar, który blokuje kanał, ślina kopie zapasowe do gruczołu, powodując ból i obrzęk. Możesz odczuwać ból i wyłączać, a może to się coraz gorzej. Zapalenie i zakażenia w obrębie gruczołu dotkniętego mogą podążać.

Jeśli masz objawy kamień gruczołów ślinowych, lekarz najpierw sprawdzić kamieni z egzaminu fizycznej. Czasem badania można również włączyć, na przykład rentgenowskich, tomografii komputerowej lub ultradźwięków.

W przypadku wykrycia kamienia, celem leczenia jest, aby ją usunąć. Dla małych kamieni, stymulując wydzielanie śliny przez ssanie cytrynowy lub kwaśne cukierki mogą powodować kamień przejść spontanicznie. W innych przypadkach, gdy kamienie są małe, lekarz lub stomatolog może masować lub pchania kamienia z przewodu.

Dla większych, trudniejsze do usunięcia kamieni, lekarze zazwyczaj zrobić małe nacięcie w jamie ustnej w celu usunięcia kamienia.

Coraz częściej lekarze używają nowszej i mniej inwazyjną technikę zwaną sialendoscopy usunięcie gruczołów ślinowych kamienie. Opracowane i stosowane z powodzeniem w Europie od dekady, sialendoscopy wykorzystuje małe zapalone zakresów, umieszczonymi w otworze gruczołu w ustach, do wizualizacji systemu kanałów śliny i zlokalizuj kamień. Następnie, używając przyrządów mikro, chirurg może usunąć kamień zwolnić blokadę. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym światła, co pozwala pacjentowi wrócić do domu tuż po zabiegu.

Dla osób z nawracającymi kamieni lub nieodwracalnego uszkodzenia ślinianek, chirurgiczne usunięcie gruczołu jest konieczne.

Ponadto antybiotyki są przepisywane w przypadku kamieni ślinowych spowodowały zakażenie.

ŹRÓDŁA

The University of Dental Oddział w Houston: “. DENF 4801 chirurgia szczękowo-twarzowa IV zaawansowane ustnej i chirurgii szczękowo-twarzowej Monografia”

Uniwersytet Medyczny w Południowej Karolinie: “Sialendoscopy: minimalnie inwazyjną Opcja dla ślinianki Kamienie i zablokowania.”

MedlinePlus.gov “. Ślinianki Stones”

Zaawansowane Otolaryngologii, PC “. Ślinie kanałowe Stones”

Nemours założenia: “dzieci i dorosłych enty Wykonaj Przełomowe nowa procedura Usuń ślinowych Stones”.

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010