Kod da Vinci zdrowia

Ann Edmundson, MD, PhD

Ze stosowania ziół w leczeniu różnorodnych chorób do polegania na diecie śródziemnomorskiej i naciskiem na regularnej aktywności fizycznej, wiele trendów zdrowotnych, które kwitła w czasach Leonarda da Vinci i renesansu są żywe i dobrze dziś.

W rzeczywistości, książek, takich jak kod Dieta: Rewolucyjne Secrets Weight Loss z Da Vinci i Golden stosunek i Kod da Vinci Fitness starają się błyszczeć w nowym świetle, jak żył panami.

Dosłownie znaczy “odrodzenie”, renesans przypada okres w historii Europy, które nastąpiły po średniowiecze. W tym czasie, malarstwo, rzeźba, nauka i architektura kwitła, a teraz niektórzy mówią, diety, fitness i zdrowie też.

Podobnie jak w Kodzie Da Vinci, w którym od symboli odkrywa kod w obrazach Leonarda da Vinci, Stephen Lanzalotta, piekarza z Portland, Maine, i autor Kodeksu diecie, mówi, że ma pęknięty podobnego kodu w żywność jemy i że zrozumienie tego kodu może pomóc ludziom schudnąć i czuć się lepiej.

Dieta jest oparta na zasadach tradycyjnej diety śródziemnomorskiej, co oznacza, że ​​jest w pełni wyposażony w produkty pełnoziarniste, białka oraz świeżych owoców i warzyw. “Tu nie chodzi o opuszczenie 5 funtów, ale o zmianę nawyków życiowych i prowadzące pełniejsze, bogatsze życie” Lanzalotta mówi.

Doświadczony piekarz, Lanzalotta prawie zabraknie miasta gdy Atkins niskowęglowodanowa wybuchł szał. Ale, jak mówi, “to nie może być chleb, który czyni nas tłuszczu lub miałaby się dawno temu. W okresie renesansu, chleb był głównym elementem diety.”

Wprowadź złotego podziału (1,618), wartość matematyczny, który został znaleziony w architekturze (takie jak w piramidach egipskich) iw naturze (takie jak szyszki, słoneczniki i muszle). Da Vinci mówi się, że użył złotego podziału, aby proporcjonalnie ludzkie postacie w swoich obrazach, takich jak Mona Lisa.

Stosunek złoty występuje wszędzie w naturze i ludzie są częścią naturalnego świata, więc jest to bardzo znane, “Lanzalotta mówi. Jednak nikt nie zastosował go do jedzenia aż do teraz.” Zgłosiłem to do pieczenia chleba i składników porcjującego oraz w diecie, “mówi. W skrócie, każdy posiłek powinien zawierać jeden węglowodan część ziarna, dwa białka części, a trzy części warzyw.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy