kultura gardła

Oral Health Trends

Kultura gardła jest test, by sprawdzić na zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego w gardle. Próbkę wymaz z gardła jest umieszczany w specjalnym kubku (kultura), który umożliwia zakażeń rośnie. Jeśli zakażenie rozwija się kultura jest dodatni. Rodzaju zakażenia występuje przy użyciu mikroskopu, testy chemiczne, albo jedno i drugie. Jeśli infekcja nie rośnie, kultura jest ujemny.

Jeśli bakterie rosną w kulturze, inne badania można zrobić, aby sprawdzić, które antybiotyk będzie leczyć infekcję najlepsze. To się nazywa podatność lub badania wrażliwości.

Większość ból gardła są wywoływane przez zakażenie wirusem, takim jak przeziębienie lub grypa. Hodowle gardła nie są wykonywane w zakażeniach wirusowych, ponieważ jest to bardzo trudne do hodowli wirusów i jest kosztowne.

Kultura gardła mogą być wykonane z

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010

Candida albicans. Grzyb ten powoduje, pleśniawki, zakażenie jamy ustnej i języka, a czasem w gardle; Grupa A Streptococcus. Te bakterie mogą powodować anginy, szkarlatynę i gorączkę reumatyczną. Jeśli anginy jest prawdopodobne, test zwany szybki test Strep (lub szybkie Strep) mogą być wykonane przed kultury gardła. Z szybkiego testu strep, wyniki są gotowe po 10 minutach, a nie od 1 do 2 dni w hodowli z gardła. Jeżeli wyniki badań szybkości Strep są pozytywne, antybiotyki można rozpocząć natychmiast. Kultura gardła jest bardziej dokładne niż szybkiego testu paciorkowca. Szybki test Strep mogą dać wyniki fałszywie negatywne, nawet gdy bakterie STREP są obecne. Gdy wyniki szybkiego testu paciorkowca są negatywne, wielu lekarzy zaleca robi kulturę gardła, aby upewnić się, że anginy nie występuje; Neisseria meningitidis. Te bakterie mogą powodować zapalenie opon mózgowych.

Znajdź przyczynę bólu gardła. Większość infekcji gardła ból są spowodowane przez wirusa. Hodowlę gardła pokazuje różnicę między infekcją bakteryjną a infekcji wirusowej. Znalezienie organizm, który jest przyczyną infekcji może prowadzić leczenie; Sprawdź, kto może nie mieć żadnych objawów zakażenia który jednak dokonuje bakterie, które mogą rozprzestrzeniać się do innych. Osoba ta nazywa się nosicielem.