leczenie – alergia na pleśń

Najlepszym sposobem leczenia alergii jest jakiegokolwiek podjąć kroki w celu uniknięcia narażenia swoimi wyzwalaczy. Jednak formy są powszechne, i nie można ich całkowicie uniknąć. Chociaż nie ma pewny sposób leczyć alergicznego nieżytu nosa spowodowane przez alergię formy, wiele leków może złagodzić objawy. Obejmują one

kortykosteroidy nosa. Te spraye do nosa pomaga w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych spowodowanych przez górną formy alergii oddechowych. Dla wielu ludzi, są one najbardziej skuteczne leki antyalergiczne, a oni często pierwszym leki przepisane.

Przykłady obejmują cyklezonid (Omnaris), flutikazon (Flonase), mometazon (NASONEX), triamcynolon (Nasacort® aq) i budezonid (Rhinocort Aqua). Krwawienia z nosa i suchość nosa są najczęstsze skutki uboczne tych leków, które są na ogół bezpieczne dla długotrwałego użytkowania.

Leki przeciwhistaminowe. Te leki mogą pomóc świąd, kichanie i katar. Działają one poprzez blokowanie histaminy chemikalia zapalny wydana przez system immunologiczny w czasie reakcji alergicznej.

Over-the-counter (OTC) leki przeciwhistaminowe obejmują loratadyna (Alavert, Claritin), feksofenadyny (Allegra) i cetyryzyna (Zyrtec alergików). Powodują one niewiele ma senność lub suchość w ustach. Starsze leki przeciwhistaminowe, takie jak klemastyna (Tavist-1) działa tak dobrze, ale może powodować senność, wpływają na pracę i wydajność w szkole, i powodować suchość w ustach.

Spraye do nosa azelastyna (Astelin, Astepro) i olopatadyny (Patanase) są dostępne na receptę. Skutki uboczne sprayów do nosa może zawierać gorzki smak w ustach i suchość nosa.

Montelukast. Montelukast (Singulair®) jest tabletka do blokowania działania leukotrienów – układu odpornościowego chemicznych, które wywołują objawy alergii, takich jak nadmiar śluzu. Okazało się skuteczne w leczeniu astmy alergicznej, i jest również skuteczny w leczeniu alergii formy.

Jak środki przeciwhistaminowe, lek ten nie jest tak skuteczny jak wziewnych glikokortykosteroidów. Jest to często stosowane aerozole do nosa, gdy nie mogą być tolerowane, lub gdy łagodną astmą jest obecny.

Inne metody leczenia alergii formy obejmują

Płukanie nosa. Aby pomóc drażniących objawów nosowych, lekarz może zalecić płukanie nosa codziennie wodą z solą. Za pomocą specjalnie zaprojektowaną butelką wycisnąć, taki jak ten zawarty w zestawach solankowych (Sinus Rinse, inne), żarówka strzykawki lub neti pot nawadniać swoje nosowych. Ten środek domu, zwane płukanie nosa, może pomóc zachować swój nos wolne od drażniących.

Stosować wodę, która jest destylowana, sterylna wcześniej przegotowanej i schłodzonej lub filtrację przy użyciu filtra o absolutnej wielkości porów 1 mikron lub mniejszą, aby uzupełnić roztwór nawadniający. Również należy przepłukać urządzenia nawadniającego po każdym użyciu z podobnie destylowanej, sterylnej, wcześniej przegotowanej i schłodzonej lub przefiltrowaną wodą i pozostawić otwarty do wyschnięcia.