Leczenie – atrofii pochwy

W leczeniu moczowo-płciowego syndrom menopauzy (GSM), lekarz może najpierw należy

miejscowe estrogeny

Systemowe leczenie estrogenami

Uciążliwe objawy, które nie poprawiają się z ponad-the-counter zabiegi mogą być wspomagane przez

Pochwy leczenie estrogenem jest w kilku formach. Ponieważ wszystkie one wydają się równie dobrze, można lekarz uzna, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Inne terapie

Jeżeli suchość pochwy jest związana z innymi objawami menopauzy, takich jak umiarkowanych lub ciężkich uderzeń gorąca, lekarz może zalecić tabletki estrogenów, plastry lub żel lub wyższą dawkę estrogenu pierścień.

Jeśli miał raka piersi

Lekarz przepisze progestagen wraz z estrogenem, jeśli nie mieli macicy (histerektomia usunięte). Oral progesteron, który jest identyczna chemicznie hormonu organizm produkuje (bioidentical), jest często korzystne. Dostępne są również kombinowane łaty estrogen-progestagen.

Medycyna alternatywna

Jeśli nie masz macicy, sam estrogen może być używany. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby zdecydować, czy leczenie hormonem to opcja dla Ciebie, biorąc pod uwagę wszelkie kwestie medyczne i rodzinną historię medyczną.

Naukowcy pracują nad innymi metodami leczenia GSM z powodu obaw o potencjale długoterminowego nawet małych dawek estrogenów zwiększa ryzyko raka piersi i raka endometrium.

Jeśli masz historię raka piersi, należy powiadomić lekarza i rozważyć te kwestie

Niektóre alternatywne leki stosowane do leczenia suchości pochwy i podrażnienie związane z menopauzą, a kilka metod są poparte dowodami z badań klinicznych. Zainteresowanie medycyny komplementarnej i alternatywnej rośnie, a naukowcy pracują w celu określenia korzyści i zagrożeń związanych z różnymi alternatywnymi metodami leczenia moczowo-płciowego zespołem menopauzy.

Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek ziołowych suplementów diety lub objawów okołomenopauzalnym i po menopauzie. Food and Drug Administration nie reguluje produkty ziołowe, a niektóre z nich mogą być niebezpieczne lub wchodzić w interakcje z innymi lekami można podjąć, kładąc swoje zdrowie na niebezpieczeństwo.