– leczenie bólu głowy u dzieci

leki

terapie

Zazwyczaj można leczyć ból głowy dziecka w domu z resztą, zmniejszenie hałasu, dużo płynów, zbilansowanych posiłków i ponad-the-counter (OTC) przeciwbólowe. Jeśli dziecko jest starsze i ma częste bóle głowy, uczenia się zrelaksować i radzenia sobie ze stresem za pomocą różnych form terapii może pomóc, jak również.

Należy zachować ostrożność przy podawaniu aspiryny dla dzieci i młodzieży. Chociaż aspiryna jest dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku powyżej 2 lat, dzieci i młodzież wychodzące z objawami ospy lub grypopodobne nigdy nie powinni przyjmować aspirynę. Aspiryna jest związana z zespołem Reye’a, rzadkiej, ale potencjalnie zagrażających życiu warunkach, w takich dzieci. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości.

Jeśli dziecko doświadcza nudności i wymioty z migreny, lekarz może przepisać lek anty-nudności. Strategia leki różni się od dziecka do dziecka, jednak. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o ulgi nudności.

Uwaga: Nadużywanie leków sama jest czynnikiem przyczyniającym się do bólów głowy (odbicia głowy). Z biegiem czasu, środki przeciwbólowe i inne leki mogą stracić swoją skuteczność. Ponadto, leki te skutki uboczne. Jeśli twoje dziecko bierze leki regularnie, w tym produkty, które kupują over-the-counter, omówienia zagrożeń i korzyści z lekarzem.

Medycyna alternatywna

Chociaż stres nie wydaje się powodować bóle głowy, może działać jako wyzwalacz dla głowy lub dokonać ból gorzej. Depresja i inne zaburzenia zdrowia psychicznego może również odgrywać pewną rolę. Dla takich sytuacjach lekarz może zalecić jedną lub więcej terapii zachowania, takie jak:

Dziecko uczy się wtedy jak zmniejszyć napięcie mięśni oraz spowolnienie jego tętno i oddech. Celem biofeedback jest pomóc dziecku wprowadzić stan relaksu, aby lepiej radzić sobie z bólem.

Choć nie zostały dobrze zbadane, szereg suplementów diety zostały zaproponowane, aby pomóc bóle głowy dziecka, w tym

przed próbą żadnych ziołowych produktów i suplementów diety, aby mieć pewność, że nie będą wchodzić w interakcje z lekiem dziecka lub mieć szkodliwe skutki uboczne skontaktować się z lekarzem dziecka.

Kilka alternatywnych metod leczenia może być również pomocne przy bólach głowy u dzieci, w tym