Leczenie – dysplazja stawu biodrowego

szelki Pavlika

szelki Pavlika

Niemowlęta są zwykle traktowane miękką klamra, zwany uprząż Pavlik, która posiada część kuli stawu mocno w gnieździe przez kilka miesięcy. Pomaga to gniazdo formy do kształtu kuli.

Dysplazja stawów biodrowych jest terminem medycznym na panewce stawu biodrowego, które nie w pełni pokrywają część kulowy górnej kości udowej. W periacetabular (per-e-as-uh-TAB-Yoo-lur) osteotomii, gniazdo jest odcięty od miednicy, a następnie przeniesiony tak, że dopasowuje się lepiej z piłką.

Leczenie dysplazji stawu biodrowego w zależności od wieku poszkodowanego oraz stopnia uszkodzenia stawu biodrowego. Niemowlęta są zwykle traktowane z miękkiego klamry, na przykład wiązki Pavlika, która posiada kulkę stawu mocno w gnieździe przez kilka miesięcy. Pomaga to gniazdo formy do kształtu kuli.

Klamra nie działa dobrze dla dzieci starszych niż 6 miesięcy. Zamiast tego, lekarz może przenieść kości w odpowiednim położeniu, a następnie trzymać je tam przez kilka miesięcy w gipsie całego ciała. Czasami potrzebna jest operacja, aby dopasować staw wraz prawidłowo.

Periacetabular osteotomii

Starsze dzieci i dorośli zazwyczaj wymagają operacji, aby poprawić dysplazji stawu biodrowego. W łagodnych przypadkach, warunek ten może być traktowany artroskopowo – używając długiej rączce narzędzia i malutkie aparaty wstawione poprzez małe nacięcia.

Jeśli dysplazja bardziej ciężkie, pozycja panewki mogą być skorygowane. W periacetabular (per-e-as-uh-TAB-Yoo-lur) osteotomii, gniazdo jest odcięty od miednicy, a następnie przeniesiony tak, że dopasowuje się lepiej z piłką.

Jeśli dysplazja został poważnie uszkodzony swoje biodra, lekarz może zalecić operację wymiany stawu biodrowego.

Periacetabular osteotomii

Specjalistyczne zabiegi dla dzieci i dorosłych

w Rochester, Minnesota, a także w Phoenix / Scottsdale, Arizona, jest zaliczany do najlepszych szpitali w ortopedii przez US News & World Report. w Jacksonville na Florydzie, jest w rankingu wysokie wykonujących ortopedii przez US News & World Report.