leczenie – moczówka prosta

Leczenie moczówki prostej zależy jaką formę warunkiem masz. Możliwości leczenia najczęstszych rodzajów moczówki prostej m.in.

Moczówki prostej centralnej. Ponieważ przyczyny tych postaci moczówki prostej jest brak hormonu antydiuretycznego (ADH), leczenie jest zazwyczaj syntetycznych hormonów zwanego desmopresyny. Można wziąć desmopresynę w postaci aerozolu do nosa w postaci tabletek doustnych lub iniekcji.

Syntetyczny hormon wyeliminuje zwiększenie oddawania moczu. Dla większości osób z tej formy warunkiem, desmopressin jest bezpieczne i skuteczne. Jeśli warunek jest spowodowane przez nieprawidłowości w przysadce mózgowej lub podwzgórza (takich jak nowotwór), lekarz najpierw potraktować nieprawidłowości.

Desmopressin powinno być traktowane jako leki wziąć, ile potrzeba. To dlatego, że większość ludzi, niedobór ADH nie jest pełna, a ilość przez organizm może zmieniać się z dnia na dzień.

Biorąc bardziej desmopresynę od potrzeby można doprowadzić zbyt dużej retencji wody i niskie poziomy sodu we krwi. Objawy niskiego sodu obejmować letarg, ból głowy, nudności i, w ciężkich przypadkach, drgawki.

W łagodnych przypadkach moczówki prostej centralnej, być może trzeba tylko zwiększyć spożycie wody.

Nephrogenic moczówki prostej. Warunek ten wynika z nerkami nieprawidłowo reagujących na ADH, więc desmopressin nie jest opcją leczenia. Zamiast tego, lekarz może zalecić dietę o niskiej zawartości soli, aby zmniejszyć ilość moczu nerki zrobić. Trzeba także pić tyle wody, aby zapobiec odwodnieniu.

Hydrochlorotiazyd lek stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami, mogą poprawić objawy. Chociaż hydrochlorotiazyd jest diuretykiem (zazwyczaj stosowane w celu zwiększenia diurezy), w niektórych przypadkach może to zmniejszyć ilość oddawanego moczu dla osób kłębuszkowej moczówki prostej.

Jeśli objawy ze kłębuszkowej moczówki prostej spowodowane są leki, które bierzesz, zatrzymując te leki mogą pomóc, jednak nie należy przerywać przyjmowania żadnych leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.