Leczenie – niealergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Leczenie niealergicznego nieżytu nosa zależy od tego, jak bardzo ci to przeszkadza. Do łagodnych przypadkach, leczenie w domu i unikanie wyzwalaczy może być za mało. Dla bardziej uciążliwych objawów, niektóre leki mogą przynieść ulgę, w tym

Medycyna alternatywna

Kortykosteroidów, aerozole do nosa. Jeśli objawy nie są łatwo kontrolowane przez leki obkurczające błonę śluzową lub leki przeciwhistaminowe, lekarz może zaproponować bez recepty kortykosteroidów aerozol do nosa, takich jak flutykazonu (Flonase) lub triamcynolon (Nasacort®). Recepta tylko kortykosteroidów aerozole do nosa są również dostępne.

Kortykosteroidów leki pomagają w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych związanych z niektórymi rodzajami niealergicznego nieżytu nosa. Możliwe skutki uboczne to suchość błony śluzowej nosa, krwawienia z nosa, bóle głowy i gardła suchość.

Over-the-counter leki przeciwhistaminowe doustne, takie jak difenhydramina (Benadryl), cetyryzyna (Zyrtec), feksofenadyny (Allegra) i loratadyna (Claritin), zazwyczaj nie działają tak dobrze dla niealergicznego nieżytu nosa, jak robią dla alergicznego nieżytu nosa.

W niektórych przypadkach, procedury chirurgiczne mogą być opcją leczenia komplikujących problemów, takich jak odchylonym przegrody nosowej lub trwałych polipów nosa.

Niektóre badania wykazały małe wielokrotnych aplikacji kapsaicyny – składnik odpowiedzialny za ciepła w gorących papryka – do wnętrza nosa może zmniejszyć przekrwienie nosa. Leczenie jest często podawana kilka razy w tym samym dniu, a zwolnienie Wykazano, że tak długo, jak 36 tygodni. Ale potrzebne są większe badania.