Leczenie – niedokrwistość

do leczenia anemii zależy od przyczyny.

Niedobór żelaza niedokrwistość. Leczenie tej postaci niedokrwistości zwykle wiąże przyjmowania suplementów żelaza i wprowadzanie zmian do swojej diety.

Jeśli przyczyna niedoboru żelaza jest utrata krwi – inne niż z miesiączką – źródło krwawienia muszą być zlokalizowane i zatrzymał się. Może to obejmować operację.

anemie Niedobór witaminy. Leczenie niedoboru kwasu foliowego i witaminy C polega na suplementy diety i zwiększenie tych składników odżywczych w diecie.

Jeśli twój system trawienny ma kłopoty absorbujący Witamina B-12 od spożywanych pokarmów, być może trzeba Witamina B-12 strzałów. Na początku może pojawić strzały co drugi dzień. Ostatecznie trzeba strzałów tylko raz w miesiącu, które mogą kontynuować do końca życia, w zależności od sytuacji.

Anemii hemolitycznej. Zarządzanie anemii hemolitycznej obejmuje unikanie podejrzanych leków, leczenia zakażeń związanych i biorąc leki hamujące układ odpornościowy, który może być atakowanie swoich czerwonych krwinek.

W zależności od nasilenia niedokrwistości transfuzji krwi lub plazmaferezy mogą być konieczne. Plazmaferezy jest rodzajem procedury filtrowania krwi. W niektórych przypadkach, usunięcie śledziony może być pomocny.

Anemia sierpowata. Leczenie tego niedokrwistości może obejmować podawanie tlenu, leki uśmierzające ból i Płyny doustne i dożylne w celu zmniejszenia bólu i zapobiec powikłaniom. Lekarze również może zalecić transfuzji krwi, suplementy kwasu foliowego i antybiotyki.

Przeszczep szpiku kostnego mogą być skutecznym lekiem w pewnych okolicznościach. Rak lek o nazwie hydroksymocznik (Droxia, Hydrea) jest również stosowany do leczenia anemii sierpowatej.