Leczenie – POChP

Zaprzestanie palenia

leki

terapie płuc

zarządzanie zaostrzeń

Rozpoznanie POChP koniec wiata. Większość ludzi ma łagodne formy choroby, dla których potrzebne jest trochę inna niż leczenie zaprzestanie palenia. Nawet dla bardziej zaawansowanych stadiach choroby, skuteczna terapia jest dostępna, które mogą kontrolować objawy, zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań i zaostrzeń i poprawić swoją zdolność do prowadzenia aktywnego życia.

Najistotniejszym krokiem w każdym planie leczenia POChP jest zatrzymanie wszystkich palenie. To jedyny sposób, aby zachować POChP z coraz gorzej – co może w końcu obniżyć jej zdolność do oddychania. Ale rzucenie palenia nie jest łatwe. I to zadanie może wydawać się szczególnie trudne, jeśli już próbował zamknąć i okazały się bezskuteczne.

Porozmawiaj z lekarzem o nikotynowych produktów zastępczych i leków, które mogą pomóc, a także jak radzić sobie z nawrotami. Lekarz może także zalecić grupę wsparcia dla osób, które chcą rzucić palenie. Jest to także dobry pomysł, aby uniknąć narażenia na dym używaną w miarę możliwości.

Lekarze używać kilku rodzajów leków w leczeniu objawów i powikłań POChP. Można wziąć jakieś leki regularnie i innych w zależności od potrzeb.

Leki te – które zazwyczaj wchodzą w inhalatorze – rozluźnić mięśnie wokół dróg oddechowych. To może pomóc złagodzić kaszel i duszność i uczynić oddychanie łatwiejsze. W zależności od nasilenia choroby pacjenta, może trzeba krótko działającego leku rozszerzającego oskrzela przed-działalności, długo działającego leku rozszerzającego oskrzela, którego używasz na co dzień lub obu.

Krótko działające leki rozszerzające oskrzela obejmują albuterol (ProAir HFA, Ventolin HFA, inne) lewalbuterol (Xopenex HFA) i ipratropium (Atrovent). Na długo działające leki rozszerzające oskrzela obejmują tiotropium (Spiriva), salmeterol (Serevent), formoterol (Foradil, Perforomist), arformoterol (Brovana), indakaterol (Arcapta) i aklidyna (Tudorza).

Kortykosteroidów wziewnych leków może zmniejszyć stan zapalny dróg oddechowych i zapobiega zaostrzeniom. Skutki uboczne mogą obejmować zasinienie, zakażeniach jamy ustnej i chrypka. Te leki są użyteczne dla osób częste zaostrzenia POChP. Flutikazonu (Flovent HFA Flonase inni) i budezonid (Pulmicort Flexhaler, Uceris inni) to przykłady wziewnych steroidów.

Niektóre leki rozszerzające oskrzela i łączyć sterydy wziewne. Flutikazonu i salmeterolu (Advair) i formoterolu i budezonidu (Symbicort®) to przykłady inhalatorów kombinacji.

Dla ludzi, którzy mają umiarkowaną lub ciężką zaostrzenia, krótkich kursów (na przykład pięć dni) kortykosteroidów doustnych zapobiec dalszemu pogorszeniu POChP. Jednakże, długotrwałe stosowanie tych leków może mieć poważne skutki uboczne, takie jak przyrost masy ciała, cukrzyca, osteoporoza, zaćma i zwiększone ryzyko zakażenia.

Nowy typ leków zatwierdzonych dla osób z ciężką postacią POChP oraz objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli jest roflumilast (Daliresp) fosfodiesterazy-4 inhibitorem. Lek ten zmniejsza stan zapalny dróg oddechowych i relaksuje dróg oddechowych. Typowe skutki uboczne obejmują biegunkę, i utrata wagi.

To bardzo tanie leki mogą pomóc poprawić oddychanie i zapobiega zaostrzeniom. Skutki uboczne mogą obejmować nudności, bóle głowy, szybkie bicie serca i drżenie. Skutki uboczne są związane z dawką, a niskie dawki są zalecane.

Chirurgia

infekcje dróg oddechowych, takich jak ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i grypy, może nasilać objawy POChP. Antybiotyki pomóc w leczeniu zaostrzeń, ale nie są one na ogół zaleca się profilaktykę. Jednak ostatnie badania pokazują, że antybiotyk azytromycyna zapobiega zaostrzeniom, ale nie jest jasne, czy to ze względu na jego efekt antybiotyku lub jego właściwościach przeciwzapalnych.

Lekarze często wykorzystują te dodatkowe terapie dla osób z umiarkowaną lub ciężką POChP

Terapia tlenowa. Jeśli nie ma wystarczającej ilości tlenu we krwi, może zaistnieć potrzeba dodatkowego tlenu. Istnieje kilka urządzeń do dostarczania tlenu do płuc, w tym lekkich, przenośnych urządzeń, które można zabrać ze sobą do biegać na posyłki i ominąć miasto.

Niektóre osoby z POChP używać tlenu tylko podczas zajęć lub podczas snu. Inni używają tlenu przez cały czas. Terapia tlenowa może poprawić jakość życia i jest jedynym leczenie POChP sprawdzony przedłużyć życie. Porozmawiaj z lekarzem na temat swoich potrzeb i możliwości.

Program rehabilitacji płucnej. Programy te zwykle łączą edukację, szkolenia, doradztwo ćwiczenia żywienia i poradnictwa. Będziesz pracować z różnymi specjalistami, którzy mogą dostosować swój program rehabilitacyjny do swoich potrzeb.

Rehabilitacja oddechowa może skrócić hospitalizacji, zwiększyć swoją zdolność do uczestniczenia w codziennych czynnościach i poprawić jakość życia. Porozmawiaj z lekarzem o skierowanie do programu.

Nawet w czasie leczenia mogą wystąpić czasy, gdy objawy stają się gorzej przez kilka dni lub tygodni. To się nazywa zaostrzenia, a to może prowadzić do uszkodzenia płuc, jeśli nie otrzyma natychmiastowego leczenia.

Zaostrzenia może być spowodowana przez infekcję dróg oddechowych, zanieczyszczenie powietrza i inne wywołując stan zapalny. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważy się stały wzrost kaszel, zmiany w swoim śluzem lub jeśli masz większe problemy z oddychaniem w czasie.

W przypadku wystąpienia zaostrzenia, może być konieczne dodatkowe leki (takie jak antybiotyki, steroidy lub oba), dodatkowego tlenu lub leczenie w szpitalu. Gdy objawy poprawy, lekarz będzie z tobą rozmawiać o środkach zapobiegających przyszłym zaostrzeń, jak rzucić palenie, biorąc sterydy wziewne leki rozszerzające oskrzela, długo działającym lub inne leki, zaczyna swój roczny szczepionkę przeciw grypie, a unikanie zanieczyszczenia powietrza w miarę możliwości.

Operacja jest opcją dla niektórych osób z niektórymi formami ciężką rozedmą, którzy nie są w wystarczającym stopniu przez leki pomogły w spokoju. Opcje obejmują chirurgiczne