Leczenie – Rak pochwy

Twoje możliwości leczenia raka pochwy zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju raka pochwy, jak również jej etapie. Ty i twoja praca lekarz wspólnie ustalić, jakie zabiegi są najlepsze dla Ciebie w oparciu o cele leczenia i skutków ubocznych jesteś gotów znosić. Leczenie raka pochwy zawiera zwykle chirurgii i radioterapii.

Chirurgia

Radioterapia

Rodzaje operacji, które mogą być stosowane w leczeniu raka pochwy zawierać

Usunięcie większości narządów miednicy (miednicy exenteration). Ta rozległa operacja może być opcja, jeśli nowotwór rozprzestrzenił się w całym obszarze miednicy lub gdy rak pochwy nawrót.

Inne opcje

Podczas miednicy exenteration, chirurg może usunąć wiele narządów w obrębie miednicy, w tym pęcherza, jajników, macicy, pochwy, odbytu i dolnej części jelita grubego. Otwory są tworzone w brzuchu, aby umożliwić moczu (urostomią) i odpady (kolostomii), aby zakończyć swoje ciało i zebrać do worków stomijnych.

Wspomagające (paliatywnej) pielęgnacja

Jeśli pochwa jest całkowicie usunięty, możesz poddać się operacji, aby zbudować nową pochwę. Lekarze używać kawałków skóry, odcinki jelita lub klap mięśni z innych obszarów ciała, tworząc nową pochwę.

został uznany za najlepszy szpital Ginekologii w kraju do 2015-2016 przez US News & World Report.

Z pewnych korekt, zrekonstruowany pochwy pozwala mieć pochwy stosunek płciowy. Jednakże, zrekonstruowany pochwy nie jest takie samo jak własne pochwy. Na przykład, zrekonstruowany pochwy brakuje naturalne nawilżanie i tworzy różne odczucia w dotyku ze względu na zmiany w otaczających nerwy.

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii, takich jak promieniowanie rentgenowskie, do zabijania komórek nowotworowych. Promieniowanie może być dostarczony na dwa sposoby

Radioterapia zabija szybko rosnące komórki nowotworowe, ale może także spowodować uszkodzenie zdrowych komórek w pobliżu, powodując skutki uboczne. Skutki uboczne promieniowania zależy od natężenia promieniowania, a gdzie jest skierowany.

Jeśli operacja i promieniowanie nie może kontrolować raka, mogą być oferowane inne zabiegi, w tym

Opieka paliatywna jest specjalistyczną opiekę medyczną, która koncentruje się na dostarczaniu ulgę w bólu i innych objawów poważnej choroby. Opieki paliatywnej specjaliści pracują ze sobą, rodziną i innymi lekarzami, aby zapewnić dodatkową warstwę wsparcia, który uzupełnia swoją bieżącą opiekę.

Gdy opieka paliatywna jest używany wraz ze wszystkimi innymi odpowiednimi zabiegami, ludzie z rakiem może czuć się lepiej i żyć dłużej.

Opieka paliatywna jest dostarczana przez zespół lekarzy, pielęgniarek i innych specjalnie przeszkolonych specjalistów. Zespoły opieki paliatywnej na celu poprawę jakości życia chorych na raka i ich rodzin. Ta forma opieki jest oferowany wraz leczniczych lub innych zabiegów może być leczonych.