leczenie raka migdałków

W ośrodkach medycznych, zespół doświadczonych lekarzy z kilku specjalności współpracuje z Państwem w celu opracowania indywidualnego planu leczenia, aby zapewnić dokładnie taką opiekę, czego potrzebujesz.

Leczenie raka migdałków, który nie rozprzestrzenił się poza migdałka może zawierać połączone radioterapię i chemioterapię (radiochemioterapii) lub chirurgii następnie radioterapię. Zaawansowane nowotwory migdałków może wymagać zabiegu chirurgicznego, radioterapii kombinacji i chemioterapii.

Celem operacji raka migdałków jest usunięcie jak największej ilości raka, jak to możliwe. Operacja może być wykorzystywane do zarządzania wszystkie etapy raka migdałków, ale jest szczególnie skuteczne w przypadku nowotworów we wczesnym stadium. Czy operacja jest właśnie dla Ciebie zależy od wielkości, rodzaju, lokalizacji i głębokości raka.

Chirurgia

Radioterapia

Lekarze mają dostęp do zaawansowanych metod chirurgicznych, aby zapewnić całkowite usunięcie raka migdałków, zachowując funkcję.

Procedury stosowane w leczeniu raka migdałków włączenia

Chemoterapia

Lekarze ścisłej współpracy z patologów podczas operacji do identyfikacji granic nowotworowych w celu umożliwienia całkowitego usunięcia guza. Jeśli nowotwór rozprzestrzenił się poza migdałki, chirurg usuwa pobliskie węzły chłonne.

Rehabilitacja

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii, takie jak promieniowanie rentgenowskie, do zabijania komórek nowotworowych. Radioterapia może być rozwiązaniem dla wczesnego lub zaawansowanego raka migdałków.

onkologów promieniowania mają dostęp do najbardziej zaawansowanych leczenia radioterapią, takich jak radioterapia z modulacją intensywności, który precyzyjnie kierowanej promieniowanie z komórek nowotworowych i ogranicza ekspozycję na promieniowanie pobliskiej normalnej tkance.

Chemioterapia używa narkotyków do zabijania komórek nowotworowych. Chemioterapia może być stosowana razem z radioterapią w leczeniu miejscowo zaawansowanego raka migdałków. W przypadku raka, który migdałków nawrotu lub rozprzestrzenia się do innych obszarów ciała, chemioterapia może być zalecane, aby spowolnić wzrost nowotworu.

Niektórzy ludzie potrzebują pomocy, aby poprawić ich funkcji połykania i mowy w trakcie i po leczeniu raka migdałków. masz dostęp do różnych specjalistów, które pomogą Ci poradzić sobie i odzyskać, w tym specjalistów w zakresie mowy i połykania, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych i dietetyków.

Jeśli nowotwór lub leczenie utrudnia jeść tyle, aby uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, lekarz może zalecić rurkę do karmienia (żywienie dojelitowe).

Nikotyna Centrum Uzależnienie może pomóc ludziom, którzy chcą zaprzestać używania tytoniu. Dalsze korzystanie tytoniu zwiększa ryzyko nawrotu raka migdałków.