Leczenie – skolioza

Większość dzieci ze skoliozą mają łagodne krzywe i prawdopodobnie nie będzie potrzebne leczenie klamra lub operacji. Dzieci, które mają łagodny skoliozy mogą wymagać badania kontrolne co cztery do sześciu miesięcy, aby zobaczyć, czy nastąpiły zmiany w krzywiźnie grzbietach.

Aparat na zęby

Skolioza Brace

Chociaż istnieją wytyczne dla łagodnych, umiarkowanych i ciężkich krzywych, decyzja, aby rozpocząć leczenie jest zawsze indywidualnie. Czynniki, które należy uwzględnić obejmują

Ten niski profil Orteza wykonana jest z tworzywa sztucznego i ma kształt zgodny z ciała.

Skolioza Brace

Jeśli kości Twojego dziecka są wciąż rośnie, a on lub ona ma umiarkowany skoliozy, lekarz może zalecić klamrach. Noszenie klamrach nie będzie leczyć skoliozę lub odwrócenie krzywej, ale zazwyczaj zapobiega dalszemu postępowi krzywej.

Chirurgia

Najczęstszym rodzajem klamry jest wykonany z tworzywa sztucznego i jest wyprofilowana w celu dostosowania się do ciała. Ta klamra obcisłe jest prawie niewidoczny pod ubraniem, gdyż mieści się pod pachami i wokół klatki piersiowej, pleców i biodra.

Medycyna alternatywna

Większość szelki są zużyte dzień i noc. Skuteczność klamra za zwiększa się wraz z liczbą godzin dziennie to zużyte. Dzieci, które noszą aparaty ortodontyczne może zwykle uczestniczyć w większości działań i mają kilka ograniczeń. Jeśli to konieczne, dzieci mogą zdjąć klamrę do udziału w zajęciach sportowych lub innych działań fizycznych.

w Rochester, Minnesota, a także w Phoenix / Scottsdale, Arizona, jest zaliczany do najlepszych szpitali w ortopedii przez US News & World Report. w Jacksonville na Florydzie, jest w rankingu wysokie wykonujących ortopedii przez US News & World Report.

Szelki są przerwane po kości przestają rosnąć. Dzieje się tak zwykle

Ciężkie skoliozy zazwyczaj rozwija się w czasie, więc lekarz może sugerować operację skoliozy, aby zmniejszyć zagrożenie rdzenia krzywej i zapobiec pogorszeniu. Najczęstszym typem operacji skoliozy nazywa unieruchomienia kręgów.

W Spondylodeza chirurdzy łączą dwie lub więcej kości w kręgosłupie (kręgi) razem, więc nie mogą poruszać się niezależnie. Kawałki kości lub podobny materiał kostny jest umieszczony między kręgami. Pręty metalowe, haczyki, śruby, druty są zazwyczaj w posiadaniu tej części kręgosłupa proste i nieruchomo, podczas gdy materiał stara i nowa kość łączy ze sobą.

Jeśli skolioza jest szybko postępuje w bardzo młodym wieku, chirurdzy mogą zainstalować pręt, który można regulować długość wraz ze wzrostem dziecka. Ten wzrost pręta jest przymocowany do górnej i dolnej części rdzenia krzywizny i jest zwykle wydłużona co sześć miesięcy.

Powikłania chirurgii kręgosłupa mogą obejmować krwawienie, zakażenie, ból lub uszkodzenie nerwów. Rzadko kość nie leczyć i może być konieczna kolejna operacja.

Badania wskazują, że następujące metody leczenia skoliozy są nieskuteczne