Leczenie – uzależnienie od nikotyny

Podobnie jak większość palaczy, to prawdopodobnie dokonane co najmniej jedną poważną próbę zatrzymania. Ale to rzadko zdarza się rzucić palenie na pierwszą próbę – zwłaszcza jeśli starają się zrobić to bez pomocy.

leki

Nikotynowa terapia zastępcza

Jesteś o wiele bardziej prawdopodobne, aby zatrzymać jeśli używasz leków i doradczych, które okazały się skuteczne zarówno były, zwłaszcza w połączeniu.

Wiele zabiegów, w tym terapii zastępczej nikotyny i beznikotynowym leków, zostały zatwierdzone jako bezpieczne i skuteczne w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Korzystanie z więcej niż jeden lek może pomóc uzyskać lepsze wyniki.

Beznikotynowym leki

Na przykład, połączenie z już działającego leku nikotyny produktu krótko działających wymiany może być korzystne. Porozmawiaj z lekarzem o właściwym leczeniu dla Ciebie.

Poradnictwo, grupy wsparcia oraz inne programy

Jeśli jesteś w ciąży lub karmi piersią, palisz mniej niż 10 papierosów dziennie, albo jesteś poniżej 18 roku życia, należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter produkty zamienne nikotyny.

Sposoby, aby uniknąć

Nikotynowa terapia zastępcza daje nikotyny bez tytoniu i szkodliwych substancji chemicznych zawartych w dymie tytoniowym. Nikotyna produkty zamienne pomóc złagodzić objawy odstawienia i pragnienia.

Medycyna alternatywna

Najlepszy czas, aby rozpocząć korzystanie zastąpienie nikotyny lek jest na bieżąco ustawionego rzucić palenie. Niektórzy palacze zaczynają wcześniej w celu zmniejszenia palenia na ich drodze, aby zatrzymać całkowicie.

Poniższe nikotyny produkty zamienne są dostępne bez recepty

Te produkty zastępujące nikotynę są dostępne na receptę

Leki, które nie zawierają nikotyny i są dostępne na receptę obejmują

Łączenie leków z poradnictwem behawioralnym zapewnia najlepszą szansę na nawiązanie długotrwałej abstynencji palenia.

Leki pomagają uporać poprzez zmniejszenie objawów odstawienia tym głodu tytoniowego, natomiast zabiegi behawioralne pomagają rozwijać umiejętności potrzebne do uniknięcia tytoniu na dłuższą metę. Im więcej czasu spędzasz z doradcą, tym lepsze wyniki leczenia będzie.

Kilka rodzajów doradztwa i wsparcia może pomóc w rzuceniu palenia

To nie jest dobry pomysł, aby zastąpić inny rodzaj tytoniu do palenia papierosów. Tytoń w jakiejkolwiek formie nie jest bezpieczne. Nawet produkty, które dostarczają nikotynę bez tytoniu są ryzykowne.

Trzymać się sprawdzonych aparatów zaprzestania palenia i omijać z następujących produktów

Wiele produktów twierdzą, że są pomoce paleniem zaprzestania. Wiele osób twierdzi, że jest “naturalna”. Wystarczy pamiętać, że “naturalne” niekoniecznie oznacza “bezpieczny”. Porozmawiaj z lekarzem przed próbą żadnych alternatywnych metod leczenia medycyny.