myśli samobójcze lub groźby – przegląd wątek

Samobójstwo występuje prawie dwukrotnie częściej niż morderstwo. Każdego roku około 36.000 osób w Stanach Zjednoczonych umiera od samobójstwa. W USA .: 1

Większość ludzi, którzy poważnie rozważać samobójstwo nie chcą umierać. Raczej widzą samobójstwo jako rozwiązanie problemu i sposób na zakończenie ich ból. Ludzie, którzy poważnie rozważać samobójstwo czuje się beznadziejna, bezradny i bezwartościowy. Osoba, która czuje się beznadziejna uważa, że ​​nikt nie może pomóc z konkretnym wydarzeniem lub problemu. Osoba, która czuje się bezradna jest unieruchomiony i nie może podjąć kroki w celu rozwiązania problemów. Osoba, która czuje się bezwartościowy ogarnia poczucie osobistej porażki.

Większość ludzi, którzy poważnie uznają lub próby samobójcze mają jedną lub więcej z następujących ryzyk

Objawy zapowiadające zmiany samobójstwa z wiekiem.

Samobójstwo jest 10. najczęstszą przyczyną śmierci; Samobójstwo jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci osób w wieku od 15 do 24, a druga wiodąca przyczyna dla osób w wieku od 25 do 34; Wskaźniki samobójstw wzrosła dla dorosłych w średnim wieku i starszych. Jedno samobójstwo śmierć następuje na każde 4 prób samobójczych; Kobiety częściej próbują popełnić samobójstwo, ale ludzie są 4 razy bardziej narażone na śmierć z próby samobójcze; Pistolet jest najbardziej powszechna metoda samobójstwa.

Osobisty lub rodzina historia próby samobójcze; Wywiad rodzinny w kierunku prób samobójczych lub skompletowanych suicid; Osobisty lub rodzinnej historii ciężkiego lęku, depresji lub innych problemów zdrowia psychicznego, takich jak zaburzenie dwubiegunowe (maniakalno-depresyjnej choroby) lub schizophreni; Alkoholu lub narkotyków problemu (problemów nadużywania substancji), takie jak alkoholizm

Znaki ostrzegawcze samobójczych u dzieci i młodzieży może zawierać zaabsorbowania śmierci lub samobójstwie lub niedawnym rozpadzie związku; Ostrzeżenie oznaki samobójstwa u osób dorosłych mogą obejmować nadużywania alkoholu lub substancji, niedawnej utraty pracy lub rozwodu; Ostrzeżenie oznaki samobójstwa u osób starszych mogą obejmować niedawnej śmierci partnera lub rozpoznaniem choroby ograniczające życie.