nastolatek nadużywanie alkoholu i narkotyków-fakty nastolatków narkotyków i nadużywania alkoholu

używania substancji może prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych i społecznych, obrażeń, a nawet śmierci. Wzrost i rozwój może mieć wpływ tytoniu, alkoholu i narkotyków. Nastolatki, którzy nadużywają tych substancji mogą mieć problem ze znalezieniem własnej tożsamości, budowaniu umiejętności związek, a staje się emocjonalnie stabilna. Oni mogą mieć również kłopoty przygotowuje się do swojej przyszłości. nadużywanie substancji może mieć wpływ na pamięć i uczenie się, które mogą zaszkodzić szkolnych nastolatek za.

Nikotyna jest tylko jednym z tysięcy substancji chemicznych w tytoniu, ale jest głównym elementem, który działa w mózgu. Płuca łatwo wchłonąć nikotyny z dymu papierosów, cygar, lub rur. Tkankach jamy ustnej może również absorbować nikotynę, gdy osoba pali cygara lub rur lub żuje tytoń.

Nikotyna jest jednym z większości substancji uzależniających. Niektóre nastolatki wykazują wczesne oznaki uzależnienia w ciągu kilku dni lub tygodni po rozpoczęciu palić. Długotrwałe używanie tytoniu powoduje konieczność coraz większych ilości nikotyny, aby poczuć ten sam efekt (tolerancja). I powtarzane stosowanie powoduje objawy abstynencyjne, jeżeli dana osoba stara się rzucić palenie.

Alkohol ma wpływ na wszystkie narządy ciała, ale ma swoje najbardziej poważny wpływ na wątrobę. Alkohol obniża jakość snu, szczególnie jeśli dana osoba używa go często do niego usnąć pomóc. Może to powodować problemy z rozwojem mózgu u nastolatków. Niektóre nastolatki, którzy regularnie piją alkohol nie może nauczyć, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, nie pije alkoholu.

Alkohol to środek uspokajający. Więc picia alkoholu utrudnia osoba myśleć i działać szybko. Spowalnia myślenia i przemieszczania, a to sprawia, że ​​osoby mniej czujni. Wypadek samochodowy jest bardziej prawdopodobne, gdy dana osoba jeździ po wypiciu alkoholu.

Picie alkoholu może prowadzić nastolatków mieć seks bez zabezpieczenia. Rodzi to ryzyko ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową (STI).

Marihuana może utrudniać pamięci, rozwiązywanie problemów, i uczenia się. Może on również powodować zmiany nastroju, lęku i depresji.