ns Stadol

Używa Dla Stadol NS

Przed użyciem Stadol NS

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Farmakologiczna Klasa: agonisty opioidów / antagonisty

Klasa chemiczna: opioidami

Narkotyczne środki przeciwbólowe działają na centralny układ nerwowy (OUN), w celu zmniejszenia bólu. Niektóre z ich skutki uboczne są spowodowane działania w ośrodkowym układzie nerwowym.

Jeśli narkotyk jest używany przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne). Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do wycofania objawów niepożądanych po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza lub dentysty.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Prawidłowe użycie Stadol NS

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie butorfanolem u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Osoby starsze są szczególnie wrażliwe na skutki butorfanolem. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych, zwłaszcza zawrotów głowy, w leczeniu. Badania u osób starszych pokazują, że butorfanol pozostaje w organizmie przez dłuższy czas, niż ma to miejsce u młodych dorosłych. Lekarz rozważy to przy podejmowaniu decyzji na dawkę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dostaniesz arkusz instrukcji wraz ze swoją receptę na butorfanolem, który wyjaśnia, jak korzystać z urządzenia z rozpylaczem. Jeśli masz jakieś pytania na temat korzystania z urządzenia należy zwrócić się do pracowników służby zdrowia.

Używać

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Butorfanol doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi, inne leki przeciwbólowe na receptę, w tym innych środków odurzających; barbiturany, lek na drgawki; zwiotczające mięśnie; lub znieczulające, w tym niektóre znieczulające dentystyczne. Nie należy pić napojów alkoholowych i skontaktować się z lekarzem lub dentysty przed podjęciem któregokolwiek z leków wymienionych powyżej, podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zawroty głowy lub czujesz fałszywe poczucie dobrego samopoczucia. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są czujni i trzeźwo myślący.

Zawroty głowy, mogą wystąpić zawroty głowy, lub omdlenia, zwłaszcza w pierwszej godzinie po użyciu lub gdy pojawi się nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc zmniejszyć ten problem.

Środki ostrożności podczas używania Stadol NS

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa w zarzutem, że używasz tego leku.

Butorfanol może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jednakże, jeśli suchość w ustach trwa dłużej niż 2 tygodnie, należy skontaktować się z dentystą. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Jeśli zostały zastosowaniem leku regularnie przez kilka tygodni lub dłużej, nie nagle przestać go używać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić Ci stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem całkowicie, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wycofania.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może być stosowany przedawkowania uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz. Korzystanie z przedawkowania leku lub zażyciu alkoholu lub OUN tego leku może prowadzić do utraty przytomności i śmierci. Objawy przedawkowania to konwulsje (drgawki), dezorientacja, nerwowość lub niepokój ciężkie, ciężkie zawroty głowy, senność ciężkie, powolne lub problemami z oddychaniem, a poważne osłabienie.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Stadol NS Side Effects

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Stadol (butorfanol)

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ból tramadol, oksykodon, paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy

Znieczulenie Adiunkt fentanyl, hydromorfon, butorfanol, atrakurium, tiopental, Sublimaze

Pracy Ból Opana, oksymorfon, butorfanol, Talwin, pentazocyna, ropiwakainy

Znieczulenie fentanyl, lidokaina miejscowego, hioscyjamina, ketamina, propofol