Objawy i przyczyny – guz kręgosłupa

W zależności od lokalizacji i rodzaju guza kręgosłupa, różne objawy mogą rozwijać, zwłaszcza guz rośnie i wpływa na rdzeń kręgowy lub korzenie nerwów, naczyń krwionośnych, kości lub kręgosłupa. Kręgów objawy guza i objawy mogą obejmować

objawy

przyczyny

guzy kręgosłupa rozwijać się w różnym tempie. Na ogół, nowotworowe guzy rdzenia rosną szybciej i nowotworowe guzy rdzenia rozwijają się bardzo powoli.

Chociaż ból pleców jest częstym objawem guzów kręgosłupa i kręgów, istnieje wiele innych przyczyn bólu pleców. Najbardziej pleców nie jest spowodowany przez nowotwór. Ale ponieważ wczesne rozpoznanie i leczenie są istotne dla guzów kręgosłupa, skonsultować się z lekarzem na temat bólu pleców, jeżeli

komplikacje

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią

Kręgów nowotwory, które rozpoczynają się w kręgosłupie są bardzo rzadkie, a to nie jest jasne, dlaczego ich rozwoju. Eksperci podejrzewają, że wadliwe geny odgrywają rolę. Ale zazwyczaj nie wiadomo, czy te wady genetyczne są dziedziczone, wystąpić samorzutnie lub są spowodowane czymś w środowisku, takich jak ekspozycja na pewne substancje chemiczne.

Większość guzów kręgów są spowodowane przez inne guzy rakowe, które rozprzestrzeniły się z innych części ciała. Dowolny rodzaj raka mogą przemieszczać się do kręgosłupa, a nowotwory sąsiednich organów, takich jak rak piersi, płuc i prostaty są bardziej niż inne rozprzestrzeniać kręgosłupa, jak również raka kości, takie jak szpiczak mnogi.

guzy kręgosłupa są również bardziej powszechne u osób z wcześniejszą historię raka.

Zarówno nowotworowe i nowotworowe guzy kręgosłupa kompresji nerwów rdzeniowych, co prowadzi do utraty czucia i ruchu poniżej poziomu guza i czasem zmiany w czynności jelit i pęcherza moczowego. Uszkodzenie nerwów może być trwałe.

Guz kręgowego może również uszkodzić kręgosłup i sprawiają, że niestabilna, co podnosi ryzyko złamań lub nagłego załamania kręgosłupa, które mogłyby zranić rdzeń kręgowy.

Jednakże, jeśli wcześnie wykryte i traktuje się agresywnie, może być możliwe odzyskanie funkcji nerwowych. W zależności od jego położenia, guz, który uderza w rdzeniu kręgowym sam mogą zagrażać życiu.