Objawy i przyczyny – odwarstwienie siatkówki

Sam oderwanie siatkówki jest bezbolesny. Ale znaki ostrzegawcze prawie zawsze pojawiają się przed nim występuje lub zaawansowane, takie jak

objawy

przyczyny

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia oznak lub objawów odwarstwienia siatkówki. Jesteś na większe ryzyko rozwoju odwarstwienie siatkówki if

Odwarstwienie siatkówki jest stanem zagrożenia życia, w którym można trwale stracić swoją wizję.

Jak odwarstwienie siatkówki występuje

Odwarstwienie siatkówki może wystąpić jako skutek

związanych ze starzeniem się społeczeństwa siatkówki łzy, które prowadzą do odwarstwienia siatkówki

Odwarstwienie siatkówki może nastąpić wtedy, gdy materiał żelową (ciało szkliste) przecieka przez otwór lub rozdarcia siatkówki i zbiera pod siatkówką.

Czynniki ryzyka

Starzenie się i zaburzenia siatkówki może spowodować siatkówki cienkie. Odwarstwienie siatkówki z powodu rozdarcia siatkówki zazwyczaj rozwija się, gdy załamuje się szkliste i holowniki na siatkówce z wystarczającą siłą, aby utworzyć łzę.

Płyn wewnątrz ciała szklistego następnie trafia przez łzy i zbiera pod siatkówką, obieranie go od tkanek leżących u ich podstaw. Tkanki te zawierają warstwę naczyń krwionośnych nazywany naczyniówkę (KOR-oid). Obszary, gdzie siatkówka jest odłączona stracić tej ukrwienie i przestanie działać, więc można stracić wzrok.

Jak wiek, twoje ciało szkliste może zmienić konsystencję i kurczyć lub stać się bardziej płynne. Ostatecznie szklistego można oddzielić od powierzchni siatkówki – wspólny stan zwany tylnego odwarstwienia ciała szklistego (PVD).

Jak szkliste oddziela lub złuszcza siatkówki, może ciągnąć się na siatkówce z wystarczającą siłą, aby utworzyć siatkówki łzy. Nieleczony płynu z ciała szklistego mogą przechodzić przez rozdarcie w przestrzeni za siatkówką powodując oddzielanie się do siatkówki.

PVD może powodować objawy wizualne. Możesz zobaczyć nagłe nowych pływaków lub błyski światła (błyski). Te mogą być widoczne nawet w świetle dziennym. Błyski mogą być bardziej zauważalne, gdy twoje oczy są zamknięte, albo jesteś w zaciemnionym pomieszczeniu.

Następujące czynniki zwiększają ryzyko odwarstwienia siatkówki