Objawy i przyczyny – priapizm

priapizm Objawy różnią się w zależności od rodzaju priapizm. Dwa główne rodzaje priapizm są priapizm niedokrwienny i etiologii innej niż niedokrwienna.

objawy

przyczyny

Priapizm niedokrwienny, zwany także priapizm niskiego przepływu, jest wynikiem krew nie jest w stanie opuścić penisa. Jest to tym bardziej rozpowszechnionym typem priapizm. Oznaki i objawy obejmują

Nawracające lub jąkanie priapizm, forma niedokrwiennej priapizm, jest warunkiem rzadkością. To jest bardziej powszechne u mężczyzn, którzy dziedzicznym zaburzeniem charakteryzującym się wyjątkowo kształcie czerwonych krwinek (anemia sierpowata). Komórki sierp może blokować naczynia krwionośne w penisie. Nawracające priapizm opisuje powtarzające się epizody dłuższe erekcje i często obejmuje epizody niedokrwienia priapizm. W niektórych przypadkach warunek rozpoczyna się z niechcianymi i bolesne erekcje krótkotrwałymi i może rozwijać się w czasie do częstszego i bardziej długotrwałego erekcje.

komplikacje

Etiologii innej niż niedokrwienna priapizm, znany również jako priapizm wysokiego przepływu występuje kiedy prącia przepływu krwi nie jest odpowiednio regulowane. Etiologii innej niż niedokrwienna priapizm jest zazwyczaj bezbolesny. Oznaki i objawy obejmują

Jeśli masz wzwód trwający ponad cztery godziny, trzeba opiekę w nagłych wypadkach. Awaryjny pokój Lekarz zadecyduje, czy masz niedokrwienia priapizmu lub etiologii innej niż niedokrwienna priapizm. Jest to konieczne ze względu na obróbkę w każdym jest inna i leczenia niedokrwiennego priapizm musi odbywać tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli występują nawracające, uporczywe, bolesne erekcji, które rozwiązać we własnym zakresie, należy skontaktować się z lekarzem. Może być konieczne leczenie w celu zapobieżenia dalszym epizody.

Erekcja normalnie występuje w odpowiedzi na stymulację fizyczną lub psychiczną. Ta stymulacja wywołuje pewne naczynia krwionośne i mięśnie gładkie, aby odpocząć i / lub rozbudować, zwiększając przepływ krwi do tkanek gąbczastych w penisie. W związku z tym, penis krwi wypełnione staje wyprostowany. Po zakończeniu stymulacji, krew wypływa i penis powraca do swojego nie sztywnych (wiotkie) stanu.

Priapizm występuje, gdy pewna część tego systemu – we krwi, naczyń krwionośnych, nerwów i mięśni gładkich – zmienia normalny przepływ krwi. Następnie erekcja nie ustępuje. Chociaż przyczyna priapizm często nie można ustalić, kilka warunków uważa się odgrywać pewną rolę.

choroby związane z krwią, mogą przyczynić się do priapizm – zwykle niedokrwiennej priapizm, jeśli krew nie może wypływać z prącia. Zaburzenia te obejmują

Najczęstszym związane diagnoza u dzieci jest anemia sierpowata.

Priapizm, zwykle niedokrwienia priapizm, jest możliwe, skutkiem ubocznym wielu leków, w tym

Alkohol, marihuana, kokaina i inne nielegalne nadużywanie narkotyków może spowodować priapizm, zwłaszcza priapizm niedokrwienny.

Częstą przyczyną etiologii innej niż niedokrwienna priapizm – trwałe erekcji spowodowane nadmiernym przepływem krwi do penisa – jest uraz lub uszkodzenie penisa, miednicy i krocza, regionu pomiędzy podstawy penisa i odbytu.

Inne przyczyny priapizm m.in.

Priapizm niedokrwienny może być przyczyną poważnych powikłań. Krew uwięziony w penisa jest pozbawiony tlenu. Gdy montaż trwa zbyt długo, to tlen ubogiej w krwi może się rozpocząć do uszkodzenia lub zniszczenia tkanek penisa. W rezultacie surowe priapizm może powodować zaburzenia wzwodu.