Objawy i przyczyny – przepuklina pachwinowa

objawy

przyczyny

Przepukliny pachwinowej oznaki i objawy m.in.

Powinieneś być w stanie delikatnie docisnąć przepukliny z powrotem do jamy brzusznej, gdy jesteś w pozycji leżącej. Jeśli nie, to przyłożenie lodu do obszaru może zmniejszyć obrzęk tyle, że przepuklina przesuwa się łatwo. Leżąc z miednicy wyższe niż głowa również może pomóc.

Jeśli nie są w stanie wcisnąć się przepukliny, zawartość przepukliny mogą być uwięzione (uwięzionych) w powłoki brzuszne. Uwięziony przepuklina może stać się guzki, które odcina dopływ krwi do tkanki, która jest uwięziona. Guzki przepuklina może stanowić zagrożenie dla życia, jeśli nie jest leczona.

Oznaki i objawy przepukliny zaciśniętym m.in.

Czynniki ryzyka

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów przedmiotowych i podmiotowych, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Przepukliny pachwinowej u noworodków i dzieci wynikać ze słabości w ścianie brzucha, który jest obecny przy porodzie. Czasami przepukliny będzie widoczny tylko wtedy, gdy niemowlę płacz, kaszel lub wysiłek przy wypróżnianiu. on lub ona może być rozdrażnione i mają mniejszy apetyt niż zwykle.

W starszych dzieci, przepuklina może być bardziej widoczny, kiedy dziecko kaszel, szczepy przy wypróżnieniu lub oznacza długi okres czasu.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz bolesne lub zauważalne zgrubienie w pachwinie po obu stronach swojej kości łonowej. Wybrzuszenie jest prawdopodobnie bardziej zauważalne, gdy stoisz, i zazwyczaj można je poczuć, jeśli włożysz rękę bezpośrednio na obszarze zagrożonym. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli wybrzuszenie przepukliny zmienia kolor na czerwony, fioletowy lub ciemny.

Niektóre przepukliny pachwinowej nie ma widocznej przyczyny. Inne mogą występować w wyniku

komplikacje

W wielu ludzi, osłabienie ściany brzucha, które prowadzi do przepukliny pachwinowej występuje zaraz po urodzeniu, gdy wyściółka jamy brzusznej (otrzewnej) nie zamyka się prawidłowo. Inne przepukliny pachwinowej rozwijać w późniejszym okresie życia, kiedy mięśnie słabną lub pogorszeniu ze względu na starzenie się, wysiłku fizycznego lub kaszlu, który towarzyszy palenie.

Niedociągnięcia mogą również wystąpić w powłoki brzuszne później w życiu, zwłaszcza po urazie lub operacji brzusznej.

U mężczyzn występuje zazwyczaj słaby punkt w kanału pachwinowego, gdzie powrózka nasiennego wchodzi do moszny. U kobiet kanału pachwinowego niesie więzadła, które pomaga utrzymać macicę na miejscu, a czasem występują przepukliny gdzie tkanka łączna z macicy przywiązuje do tkanki otaczającej kości łonowej.

Czynniki, które przyczyniają się do rozwijania przepukliny pachwinowej m.in.

Powikłania w przepukliny pachwinowej m.in.