Objawy i przyczyny – pylica azbestowa

objawy

Clubbing palców

Clubbing palców

przyczyny

Clubbing palców, w których palce rozłożone i stają się bardziej okrągłe niż normalnie, jest często powiązane z chorobami serca lub płuc.

Skutki długotrwałego narażenia na działanie azbestu zazwyczaj nie pojawiają się na 10 do 40 lat po pierwszym podaniu. Znaki azbestową i objawy mogą obejmować

Jeśli masz historii narażenia na działanie azbestu i jesteś przeżywa coraz większe trudności w oddychaniu, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości azbestową.

W obrębie płuc, głównych dróg oddechowych (oskrzeli) rozgałęziają się na coraz mniejsze korytarzy, z których najmniejsza zwanych oskrzelików. Na końcu oskrzelików są małe pęcherzyków (pęcherzyki).

Jeśli są narażone na wysokie stężenia pyłu azbestu przez długi okres czasu, niektóre z włókien w powietrzu może zostać złożony w terminie swoich pęcherzyków płucnych – maleńkie woreczki wewnątrz płuc, gdzie tlenu jest wymieniany na dwutlenku węgla we krwi. Włókna azbestowe podrażniać i blizny płuc, powodując płuca, by stać się sztywny. Co utrudnia oddychanie.

Jako azbestową postępuje coraz więcej tkanki płuc staje się blizny. Ostatecznie tkance płuc staje się tak sztywne, że nie może kurczyć i rozszerzać normalnie.

Palenia papierosów wydaje się zwiększać retencję włókien azbestowych w płucach, a często prowadzi do szybszego postępu choroby.

Ludzie, którzy pracowali w górnictwie, frezowania, produkcji, instalacji lub usuwania wyrobów zawierających azbest przed koniec 1970 roku istnieje ryzyko pylicy azbestowej. Przykłady obejmują

Ogólnie rzecz biorąc, można bezpiecznie około materiałów, które są wykonane z azbestu, tak długo, jak włókna azbestowe są ograniczone. To uniemożliwia im dotarcie do powietrza.

Jeśli masz azbestową, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka płuc – szczególnie jeśli palisz lub mają historię palenia.

Oskrzelików i pęcherzyków w płucach

Oskrzelików i pęcherzyków w płucach

Czynniki ryzyka

komplikacje