Objawy i przyczyny – rak wątroby

objawy

Wątroba

Wątroba jest największym organem wewnętrznym. O wielkości piłki nożnej, znajduje się głównie w górnej prawej części brzucha, poniżej przepony, a przede żołądka.

Większość ludzi nie ma oznak i objawów w początkowym stadium pierwotnego raka wątroby. Kiedy pojawiają się objawy, mogą one obejmować

Umówić się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek oznaki lub objawy, które martw się.

raka wątroby, rozpoczyna się w komórkach wątroby. Najczęstszą postacią raka wątroby rozpoczyna się w komórki zwane hepatocytów i nazywa się rak wątrobowokomórkowy.

Wątroba

Nie jest jasne, co powoduje, że większość przypadków raka wątroby. Jednak w niektórych przypadkach, przyczyna jest nieznana. Na przykład, niektóre przewlekłe zakażenie wirusami zapalenia wątroby może prowadzić do raka wątroby.

Rak wątroby występuje, gdy komórki wątroby opracowania zmian (mutacji) w ich DNA – materiał, który zawiera instrukcje dla każdego procesu chemicznego w organizmie. Mutacje DNA powodować zmiany w niniejszej instrukcji. Jednym z wyników jest to, że komórki mogą zacząć rosnąć z kontrolą, a w końcu tworzą guza – masa komórek nowotworowych.

Czynniki zwiększające ryzyko raka wątroby obejmują

przyczyny

Rak wątroby

Rak wątroby

Czynniki ryzyka