Objawy i przyczyny – żarłoczność psychiczna

objawy

przyczyny

Czynniki ryzyka

komplikacje

objawy bulimii i objawy mogą obejmować

Jeśli masz jakiekolwiek objawy bulimii, szukać pomocy medycznej jak najszybciej. Nieleczony, bulimia może poważnie odbić się na zdrowiu.

Porozmawiaj ze swoim pierwotnym świadczeniodawcy lub zdrowia psychicznego operatora o objawy bulimii i uczuć. Jeśli jesteś niechętnie zgłaszają się na leczenie, zwierzyć się komuś o tym, co przeżywa, czy jest to przyjaciel lub ukochanej, nauczyciel, lider wierze lub kogoś, komu ufasz. On lub ona może pomóc podjąć pierwsze kroki, aby uzyskać skuteczne leczenie bulimia.

Jeśli uważasz, że bliska osoba może mieć objawy bulimii, mają otwartą i uczciwą dyskusję o swoich obawach. Nie można zmusić kogoś do szukania profesjonalnej opieki, ale można oferować zachęty i wsparcia. Możesz też pomóc znaleźć wykwalifikowanego lekarza lub psychiczne dostawcy zdrowia, umówić się na spotkanie, a nawet oferują, aby przejść dalej.

Ponieważ większość osób z bulimią mają normalną wagę lub z lekką nadwagą, nie mogą być widoczne dla innych, że coś jest nie tak. Czerwone flagi, że rodzina i przyjaciele mogą zauważyć m.in.

Dokładna przyczyna bulimia jest nieznany. Istnieje wiele czynników, które mogą odgrywać rolę w rozwoju zaburzeń odżywiania, w tym biologii, zdrowie emocjonalne, oczekiwań społecznych i innych kwestii.

Czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na bulimię może obejmować

Bulimia może spowodować poważne i liczne powikłania, nawet zagrażające życiu. Możliwe powikłania obejmują