Objawy i przyczyny – zespół Tourette’a

Tiki – nagłe, krótkie, przerywane ruchy i dźwięki – są znakiem rozpoznawczym znakiem syndrom Tourette’a. Mogą one wahać od łagodnego do ciężkiego. Ciężkie objawy mogą znacząco zakłócać komunikację, codziennego funkcjonowania i jakości życia.

objawy

przyczyny

Tiki są klasyfikowane jako

Tiki mogą również obejmować ruch (tiki ruchowe) lub dźwięki (śpiew tików). tiki motoryczne rozpoczyna się zazwyczaj przed tiki wokalne robić. Ale widmo tików, że ludzie doświadczenie jest zróżnicowana.

Czynniki ryzyka

Ponadto można tiki

komplikacje

Przed nadejściem silnika lub tików wokalnych, będziesz prawdopodobnie wystąpić nieprzyjemne uczucie ciała (ostrzegawczy nietrzymania), takie jak swędzenie, mrowienie lub napięcia. Wyrażanie tic przynosi ulgę. Z wielkim wysiłkiem, niektórzy ludzie z zespołem Tourette’a mogą tymczasowo zatrzymać lub powstrzymać tik.

Zobacz pediatrą dziecka, jeśli zauważy dziecko wyświetlania mimowolne ruchy i dźwięki.

Nie wszystkie tiki wskazują, zespół Tourette’a. Wiele dzieci rozwijają tiki, że odejdzie na własną rękę po kilku tygodniach lub miesiącach. Ale gdy dziecko wykazuje nietypowe zachowanie, ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę i wykluczyć poważne problemy zdrowotne.

Dokładna przyczyna zespołu Tourette’a nie jest znana. To jest złożonym zaburzeniem prawdopodobnie spowodowany przez kombinację dziedziczone (genetyczne) i środowiskowych czynników. Substancje chemiczne w mózgu, które przekazują impulsy nerwowe (neuroprzekaźników), w tym dopaminy i serotoniny, może odgrywać pewną rolę.

Czynniki ryzyka zespołu Tourette’a m.in.

Osoby z zespołem Tourette’a często prowadzą zdrowego, aktywnego życia. Jednakże, zespół Tourette’a często wiąże behawioralne i społeczne wyzwania, które mogą być niebezpieczne dla własnego wizerunku.

Warunki, często związane z zespołem Tourette’a m.in.