Objawy i przyczyny – żylaki

Żylaki nie może powodować żadnego bólu. Objawy mogą mieć z żylaki m.in.

objawy

przyczyny

Gdy występują bolesne objawy, mogą one obejmować

pajączki są podobne do żylaków, ale są one mniejsze. pajączki znajdują się bliżej powierzchni skóry i często są czerwone lub niebieskie.

Czynniki ryzyka

Występują one na nogi, ale może być również na powierzchni. pajączki różnią się wielkością i często wyglądają jak pajęczyna.

komplikacje

Self-care – takich jak ćwiczenia, podnoszącym swoje nogi lub noszenie pończoch uciskowych – może pomóc złagodzić ból żylaków i może zapobiec ich coraz gorzej. Ale jeśli obawiasz się o tym, jak wyglądają twoje żyły i czuć i środki samoopieki nie zatrzymał swój stan z coraz gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Tętnice dostarczające krew z serca do reszty swoich tkankach. Żyły powrót krwi od reszty ciała do serca, więc krew można zawracać. Aby powrócić krew do serca, żyły w nogach muszą działać wbrew grawitacji.

Skurcze mięśni w obrębie kończyn dolnych działają jak pompy i elastyczne ściany żyły pomóc powrót krwi do serca. Tiny zawory w otwartych jako przepływy krwi w kierunku swojego serca następnie zamknij żyłach przestać krwi płynącej do tyłu.

Przyczyny żylaki mogą obejmować

Wiek. Jak się starzeć, Twoje żyły tracą elastyczność może, powodując ich naciągnąć. Zawory w twoich żyłach może stać się słaby, dzięki czemu krew, która powinna się poruszać w kierunku swojego serca płynąć do tyłu.

Ciąża. Niektóre kobiety w ciąży rozwija żylaki. Ciąża zwiększa objętość krwi w organizmie, ale zmniejsza przepływ krwi z nóg do miednicy. Ta zmiana krążenia jest przeznaczony do obsługi rosnącego płodu, ale może produkować niefortunny efekt uboczny – powiększone żyły w nogach.

Żylaki mogą powierzchniowych po raz pierwszy lub może pogorszyć w późnym okresie ciąży, gdy macica wywiera większy nacisk na żyły w nogach. Zmiany w swoich hormonów w czasie ciąży może również odgrywać pewną rolę. Żylaki, które rozwijają się w czasie ciąży ogólnie poprawić bez leczenia od trzech do 12 miesięcy od daty dostawy.

Te czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia żylaków

Powikłania żylaków, choć rzadko, mogą obejmować

Wrzody. Bardzo bolesne owrzodzenia mogą powstawać na skórze koło żylaków, szczególnie w pobliżu kostek. Wrzody są spowodowane długotrwałym nagromadzonych płynów w tych tkankach, w wyniku zwiększonego ciśnienia krwi w dotkniętych żyły.

Wyblakły plamka na skórze zazwyczaj rozpoczyna się przed tworzy się wrzód. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli podejrzewasz, że rozwinęła się wrzód.