objawy stresu: Działanie na swoim ciele i zachowania

objawy stresu może mieć wpływ na zdrowie, nawet jeśli nie może sobie z tego sprawy. Możesz myśleć, że choroba jest winien tej dokuczliwy ból głowy, bezsenność swojej częstego lub swojej zmniejszonej wydajności w pracy. Ale stres może rzeczywiście być winowajcą.

Rzeczywiście, objawy stresu może mieć wpływ na swoje ciało, swoje myśli i uczucia i swoje zachowanie. Będąc w stanie rozpoznać typowe objawy stresu może dać skok na zarządzanie nimi. Stres, który jest zlekceważenia może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, otyłość i cukrzycę.

Ból głowy, napięcie mięśni lub ból, ból w klatce piersiowej, zmęczenie, zmiany popędu płciowego, zaburzenia żołądkowe, problemy ze snem

Jeśli masz objawy stresu, podjęcie kroków w celu zarządzania stresem może mieć wiele korzyści dla zdrowia. Przeglądaj strategie radzenia sobie ze stresem, takich jak:

Cel znaleźć aktywne sposoby zarządzania stresem. Nieaktywne sposobów możesz użyć, aby radzić sobie ze stresem – takich jak oglądanie telewizji, surfowanie po Internecie lub grając w gry wideo – może wydawać się relaks, ale mogą zwiększyć nacisk na dłuższą metę.

I pamiętaj, aby dostać dużo snu i jedzenia zdrowej, zbilansowanej diety. Unikaj używania tytoniu, nadmierne spożycie kofeiny i alkoholu i zażywania nielegalnych substancji.

Jeśli nie jesteś pewien, czy stres jest przyczyną lub jeśli już podjęte kroki w celu kontrolowania stresu, ale objawy nadal, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz może chcieć sprawdzić, czy innych potencjalnych przyczyn. Lub rozważyć widząc profesjonalnego doradcy lub terapeuty, który może pomóc w identyfikacji źródeł stresu i uczyć się nowych narzędzi do radzenia sobie ze stresem.

Ponadto, jeśli masz bóle w klatce piersiowej, zwłaszcza jeśli występuje w trakcie aktywności fizycznej lub towarzyszą duszności, pocenie się, zawroty głowy, nudności i ból promieniujący do barku i ramienia, natychmiast wezwać pomoc w nagłych wypadkach. Mogą to być znaki ostrzegawcze na atak serca, a nie tylko podkreślić objawy.

wizyty u lekarza

Lęk, niepokój, brak motywacji lub skoncentrować, uczucie ogarnia, drażliwość lub gniew; smutek czy depresja

Przejadanie lub undereating; zły wybuchy, narkotyków lub nadużywanie alkoholu, tytoniu używać; wycofanie Społecznej; Ćwiczenia rzadziej

Regularna aktywność fizyczna, techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, medytacja, joga, tai chi lub uzyskiwanie masaż; Utrzymanie poczucie humoru; towarzyskich z rodziną i przyjaciółmi; Pomijając czas na hobby, takie jak czytanie książek czy słuchanie muzyki