Opcje chirurgii zaburzenia śledzenia rzepki – przegląd wątek

Kilka rodzajów operacji może być stosowany w leczeniu zaburzeń rzepki śledzenia lub przemieszczone rzepki, w zależności od tego, co jest przyczyną problemów. Są takie, które są powszechnie wykonywane.

Jedną z przyczyn zaburzeń śledzenia rzepki jest mocno troczka bocznego. Jest to więzadło który zakotwicza zewnętrzną krawędź rzepki (rzepki).

Jeśli ucisk w tym więzadła ciągnie swoją rzepkę do boku, chirurg może zalecić operację uwalniania boczne do cięcia więzadła. Jest to często wykonane z artroskopii, który polega na wprowadzeniu w rurkę, która zawiera aparat do światła przez małe nacięcie w pobliżu stawów.

Przyśrodkowej więzadła rzepki (MPFL) mocowany do wewnętrznej krawędzi rzepki pomóc zapobiec jego ślizganiu kierunku na zewnątrz kolana.

Uszkodzony MPFL można naprawić za pomocą artroskopii. Operacja naprawy może być właściwym wyborem, jeśli więzadło było

U większości ludzi, naprawy MPFL sprawia stawu kolanowego bardziej stabilne. Ale niektórzy ludzie będą mieli kolejną zwichnięcia po operacji. I wiele osób wciąż odczuwa ból i obrzęk. Może to wynikać z uszkodzenia chrząstki na spodniej rzepki.

Rozdarty przez urazu stawu kolanowego; Rozciągnięte i uszkodzone przez zwichnięcie rzepki.

Niektórzy chirurdzy uważają, że najlepiej jest, aby naprawić uszkodzenie MPFL od razu za pierwszym razem rzepka przemieszcza. Inni lekarze będą czekać, aż stanie się powtórzył problemem.

Osteotomii jest operacja, która polega na przecięciu kości. To może być dobrym rozwiązaniem w przypadku leczenia zaburzeń śledzenia rzepki jest spowodowane przez problem z dostosowaniem lub struktury stawu kolanowego.

Piszczelowej guzek osteotomii przesuwa piszczelowej guzek, który jest guz kości którym rzepki przechodzi w kość piszczelową (tibia). Najczęściej jest to wykonane dla jednego lub kilku warunków, w których

Rzepki ślizga się na boki z jego normalnego położenia; Bardzo długie ścięgna rzepki pozwala slajd rzepki zbyt wysoko na stawie kolanowym. To się nazywa rzepki Alta.

Osteotomii kości piszczelowej guzek jest często połączona z uwolnienia bocznego.