palenia w opiece nad Rakiem (pdqто): leczenie podtrzymujące [] -risks palenia w trakcie leczenia raka

Rzucenie palenia jest pomocny po zdiagnozowano nowotwór.

Zachorowalność i Mortalit; Szacowany nowych zachorowań i zgonów z powodu raka jąder w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku: [1; Nowe przypadki: 8,820; Zgony: 380; Rak jądra jest bardzo leczyć, zazwyczaj uleczalna, nowotwór, który rozwija się najczęściej u młodych iw średnim wieku mężczyzn. Większość nowotworów jądra są guzów zarodkowych. Do planowania leczenia, nowotwory zarodkowe są ogólnie podzielić na nasieniaków i nonseminomas ponieważ mają różne algorytmy prognostyczne i leczenie. Dla pacjentów z …

Jeśli trzymać palenie, nie może dobrze reagują na leczenie.

Jeśli nadal palić w trakcie leczenia raka, może nie reaguje na leczenie, a także u pacjentów, którzy nie palą. Również może mieć gorsze skutki uboczne leczenia. Na przykład, u pacjentów, którzy otrzymali radioterapię z powodu raka krtani są mniej prawdopodobne, aby ich głos wraca do normy, jeśli mają one palenie.

Rany po operacji goją się wolniej u pacjentów, którzy prowadzą palenie. Badania wykazały, że u pacjentów z rakiem prostaty, którzy prowadzą palenia mają większe ryzyko nawrotu raka i śmierci z powodu raka prostaty. Jednakże, u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, którzy rzucić palenie do 10 lat lub dłużej, obniżyć ryzyko śmierci w przybliżeniu taka sama jak niepalącymi.

Pacjenci z chorobą nowotworową, którzy prowadzą palenie zwiększyć ryzyko wystąpienia drugiego nowotworu.

Masz większe ryzyko drugiego raka, jeśli trzymać palenie, czy masz raka, który jest lub nie związane palenie związanych z paleniem. Ryzyko wystąpienia drugiego nowotworu może trwać maksymalnie 20 lat, nawet jeśli pierwszy nowotwór został potraktowany i jest w remisji (objawy raka zniknęły). Pacjenci z rakiem jamy ustnej i gardła, którzy palą, mają wysokie ryzyko wystąpienia drugiego nowotworu, ale ryzyko jest znacznie mniejsze po 5 latach nie palenia.

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute