Podręcznik szumy uszne – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Szumy uszne, powszechnie nazywane dzwonienie w uszach, jest uczucie słysząc dźwięk w uszach, gdy nie ma takiego dźwięku. Ten dźwięk, który pochodzi z wnętrza głowy, zazwyczaj jest opisany jako dzwonek, ale także może przybrać formę irytujące syk, gwizdka lub szum. Szumy uszne mogą być stałe lub może przyjść i odejść .; Najczęściej, szum w uszach jest objawem problemu ucha, takich jak; Nagromadzenie Earwax; utrata słuchu związane z wiekiem; choroba Meniere’a; Ucho wewnętrzne obrażenia od hałas; Bliski uszkodzenie słuchu spowodowane nagłą zmianą ciśnienia (barotrauma)

objawy

Szum w uszach jest objawem w sobie. Jednak ludzie, którzy mają szumy uszne mogą mieć również następujące; Bezsenność; Trudności z koncentracją; Depresja; Udaremnienie; Drażliwość

Diagnoza

Przyczyną szumu w uszach może być trudna do określenia. Lekarz zapyta, czy zostały narażone na hałas w miejscu pracy lub w domu i zapytać o leki leku, włącznie z ziół i suplementów. On lub ona może wyglądać w uszach, aby sprawdzić, czy masz wosku zablokowania lub gdy błona bębenkowa wydaje nienormalne. Jeśli słuch ma wpływu, wówczas lekarz może masz przechodzą badanie słuchu nazywa audiogram, który mierzy zdolność słuchu w każdym uchu.

Jak długo to trwa?

Prawie każdy doświadcza kilka krótkich odcinków dzwonienie w uszach w pewnym momencie w życiu, i zwykle te mijają bez leczenia. Jednak u niektórych osób z szumami usznymi, problem polega na trwałym źródłem dyskomfortu.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Najlepszym sposobem, aby zapobiec szum jest unikanie głośnych dźwięków. głośny podczas pracy wokół urządzenia, takie jak piły łańcuchowe, kosiarki do trawy i elektronarzędzi szybkich nosić zatyczki do uszu i nauszniki.

Jak leczyć to schorzenie

Leczenie szumu w uszach w zależności od przyczyny. Ludzie, których szum jest efektem ubocznym leku poprawi, gdy lek jest zatrzymany lub dawka jest zmniejszana. Usunięcie zablokowania wosku może poprawić dzwonienie w uszach. Gdy szum jest spowodowane przez chorobę Meniere’a, szum w uszach zwykle pozostaje jeszcze w którym choroba jest leczona.

Kiedy wizyta u lekarza

Jeśli zauważysz spójny wzorzec dzwonienia ucho, umówić się na egzamin ucha z lekarzem.

Rokowanie

Perspektywy dla tinnitus zależy od jego przyczyny. U osób z szumami usznymi związanej nagromadzenie woskowiny lub leków, stan zwykle odejdzie, gdy woskowina zostanie usunięty lub lek jest zatrzymany. U osób z szumami usznymi związanej z nagłym, hałas, szum w uszach może ulegać stopniowej poprawie, chociaż mogą być pewne trwałe uszkodzenie słuchu związane z hałasem.