Podręcznik tachykardia – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Tachykardia jest tętno ponad 100 uderzeń na minutę. Serce bije normalnie z szybkością od 60 do 100 razy na minutę, a puls (odczuwalne w nadgarstku, szyi lub gdzie indziej) pasuje do skurczów komór sercu, w sercu na dwóch potężnych dolnych komorach .; Tachykardia może być częścią organizmu normalnej odpowiedzi na niepokój, gorączka, szybkiej utraty krwi lub wysiłku fizycznym. Może być również spowodowane problemów medycznych, takich jak nienormalnie wysoki poziom hormonów tarczycy, zwany nadczynność. U niektórych osób, tachykardia jest wynikiem zaburzeń rytmu serca (serce generowane nieprawidłowości rytmu serca i rytmu). Częstoskurcz może być również spowodowane przez problemy płucnych, takich jak zapalenie płuc lub skrzepu krwi w jednej z tętnic płucnych w .; W innych przypadkach, tachykardia może być skutkiem ubocznym niektórych pokarmów i napojów, w tym kawa, herbata, czekolada, alkohol i tytoń, lub lekarstw .; objawy; Objawy mogą obejmować tachykardia; Zawroty głowy, zawroty głowy i omdlenia; Zmęczenie (nienormalnie uczucie zmęczenia); Kołatanie serca (świadomość o szybkie bicie serca); duszność

objawy

Objawy mogą obejmować tachykardia; Zawroty głowy, zawroty głowy i omdlenia; Zmęczenie (nienormalnie uczucie zmęczenia); Kołatanie serca (świadomość o szybkie bicie serca); duszność

Diagnoza

Lekarz poprosi, by opisać swoje objawy. On lub ona przeglądu osobistą historię medyczną oraz potencjalnych przyczyn tachykardii, w tym choroby płuc, choroby tarczycy i leki. Lekarz będzie chciał wiedzieć, czy masz w rodzinie chorób serca i zaburzeń rytmu serca.

Jak długo to trwa?

Jak długo trwa częstoskurcz zależy od jego przyczyny. Na przykład, częstoskurcz wynikające z gorączką odejdzie, gdy temperatura ciała wraca do normy. Częstoskurcz wynikające z utraty krwi kończy się, gdy pacjent jest stabilizowany dożylne (IV), płynów i / lub transfuzji krwi. Tachykardia wynikające z nadczynnością tarczycy lub nadnerczy guz gruczołu odejdzie, gdy choroba jest leczona. Tachykardia spowodowana lekami lub dietą odejdzie szybko, zazwyczaj w ciągu kilku godzin, kiedy chemiczny, który jest przyczyną problemu jest wykorzystywana przez organizm i wydalane z moczem. Tachykardia spowodowane problemami kardiologicznymi może trwać bardzo długo.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Od tachykardia jest zazwyczaj oznaką jakiejś podstawowy problem medyczny, odkrywanie i leczenia przyczyny jest najlepszym sposobem, aby zapobiec powtarzającym tachykardię.

Jak leczyć to schorzenie

Leczenie częstoskurczu zależy od ich przyczyny. Na przykład

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią niewyjaśnione tachykardię, a nie normalny wzrost częstości akcji serca po wysiłku. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz również kołatanie serca, zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, okresowo występujące omdlenia, zmęczenie, duszność lub ból w klatce piersiowej.

Rokowanie

Perspektywa długoterminowa jest zazwyczaj dobre, gdy częstoskurcz spowodowany jest gorączka, utrata krwi, nadczynność tarczycy, leków lub diety. Wiele częstoskurcze związane z serca lub płuc, problemy mogą być kontrolowane za pomocą leków, operacji lub innych procedur.