półpasiec (półpasiec) powoduje, objawy, leczenie, a na szczepionkę

Półpasiec jest bolesna wysypka skórna. Jest to spowodowane przez wirus varicella zoster. Półpasiec zwykle pojawia się w pasma, taśmy, albo mały obszar na jednym boku twarzy lub ciele. Jest również nazywany półpasiec.

Półpasiec występuje, gdy wirus, który wywołuje ospę wietrzną uruchamia się ponownie w swoim ciele. Po uzyskaniu lepszego od ospy wietrznej, wirus “śpi” (jest w stanie uśpienia) w swoich korzeni nerwowych. U niektórych osób, pozostaje w uśpieniu na zawsze. W innych, wirus “budzi”, kiedy choroba, stres lub starzenia osłabienie układu odpornościowego. Niektóre leki mogą wywołać wirus się obudzić i spowodować wysypkę półpasiec. Nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje. Ale po raz kolejny, że wirus staje się aktywny, może to spowodować nie tylko półpasiec, ospa wietrzna.

Nie można złapać gonty od kogoś, kto ma półpasiec. Ale istnieje niewielka szansa, że ​​osoba z wysypki półpasiec może przenosić wirusa na inną osobę, która nie miała ospę wietrzną, a kto nie dostał szczepionkę wietrznej.

Półpasiec objawy zdarzają się w etapach. Na początku możesz mieć bóle głowy lub być wrażliwy na światło. Można również poczuć się jak masz grypę, ale nie ma gorączki.

Później może czuć swędzenie, mrowienie lub ból w pewnym obszarze. To miejsce, gdzie zespół, taśmy lub niewielki obszar wysypka może pojawić się kilka dni później. Wysypka zamienia się w klastrach pęcherze. Pęcherze wypełnić płynem, a następnie na skorupie. To trwa od 2 do 4 tygodni pęcherze leczyć, a oni mogą pozostawić blizny. Niektórzy ludzie tylko drobnej wysypki. A niektórzy nie dostają wysypki w ogóle.

Jest możliwe, że można również zawroty głowy lub słabe. Albo można mieć długotrwałego bólu lub wysypkę na twarzy, zmiany w polu widzenia, zmiany, jak dobrze może myśleć, albo wysypka, który rozprzestrzenia. Jeśli którykolwiek z tych problemów z gontów, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.