powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków na przeziębienie i grypę

Czy ten stos zużytych tkanek na biurku swojego współpracownika make you nerwowy zachorowaniem? A może martwi można dać zimno do rodziny? Potem nadszedł czas na działanie. Weźmy teraz kilka prostych kroków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków.

Aby zapobiec grypie – lub jakąkolwiek chorobę – musisz trzymać się zdrowego stylu życia; Naprawdę wierzę, że układ odpornościowy dba o wiele rzeczy “, mówi Erica Brownfield, MD, profesor medycyny wewnętrznej na Emory University School of Medicine w Atlancie.” Nawet jeśli już narażone na grypę, don ‘ t muszą je zdobyć; Najlepszą strategią zapobiegania grypie jest proste – dobre odżywianie, regularne ćwiczenia i mało snu, mówi. “Można też często myć ręce i unikać ludzi, którzy …

Zrób to dokładnie

Użyj dezynfekcji rąk. To kolejna najlepsza rzecz, jeśli nie można dostać się do zlewu. Przechowywać małą butelkę z wami – w pracy, w samochodzie, w torebce. Kup jeden z co najmniej 60% alkoholu. Rub to wszystko nad swoimi rękami, aż oni są suche.

Zakryj nos się; usta. To jeden z najlepszych sposobów, aby zachować przeziębieniem lub grypą od znajomych. Kaszlu lub kichaniu do tkanek, a następnie wyrzucić go od razu. Jeśli nie masz jeden ze sobą, nie kaszel pod ręką. Będziesz po prostu rozmaz bakterii na następnej rzeczy dotknięcia. Zamiast tego, kaszel w zgięciu łokcia.

Wylecz swoje miejsce. Nie trzeba spędzić cały dzień rozpylanie środka dezynfekującego na każdej powierzchni domu. Mimo to, jeśli ktoś w rodzinie jest chory, użyj jednego z wytrzeć plamy wysokim ruchu: komputery, telefony, klamki i piloty telewizyjne.

Używaj jednorazowych; Przeziębienia i grypy zarazki mogą przylegać do tkaniny. Więc gdy ktoś w domu jest chory, wymienić tkaniny ręczniki i dishrags ręcznikami papierowymi. Usuń szklanki wody i dodać papierowych kubków w łazience też.

Dostać ; szczepionka przeciwko grypie. Każdy ponad 6 miesięcy powinny otrzymać. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w grupie, że lekarze mówią to z wysokim ryzykiem zachorowania