pozałonową zawiesina do nietrzymania moczu u kobiet

Moczu / OAB Trends

Załonowa operacja zawiesinę stosuje się do leczenia nietrzymania moczu, unosząc ugięcia szyi pęcherza moczowego i cewki moczowej, które spadły wyjątkowo niskie w obszarze miednicy. Załonowej zawieszenie chirurgii jamy brzusznej, gdzie dostęp do pęcherza moczowego i cewki moczowej uzyskuje się poprzez nacięcie w jamie brzusznej (brzuchu) ściany. Ta operacja może być wykonana przez co jedno duże nacięcie (chirurgii otwartej) lub kilka małych nacięć (chirurgia laparoskopowa).

Procedury te obejmują chirurgii jamy brzusznej, więc wymagana jest hospitalizacja. Aby umożliwić gojenia moczowych, cewnik umieszczony w pęcherza poprzez cewkę moczową (lub ściany brzucha) w celu umożliwienia moczu do kanalizacji. Cewnik zazwyczaj usuwa się około 10 dni.

Najprawdopodobniej do domu 2 do 3 dni po zabiegu, jeśli nie było żadnych komplikacji. Czas potrzebny na odzyskanie zależy jeśli miał otwartą lub laparoskopową operację.

Gdybyście mieli chirurgii laparoskopowej, prawdopodobnie będzie w stanie wrócić do pracy i większość swoich zwykłych czynności w ciągu 1 do 2 tygodni. Jeśli miał operację na otwartym, może to potrwać dłużej, od około 2 do 4 tygodni. Dla każdej operacji, może zaistnieć potrzeba od 4 do 6 tygodni, aby w pełni odzyskać. Staraj się unikać podnoszenia ciężkich i forsownych ćwiczeń. Mogą umieścić dodatkowy nacisk na pęcherz.

Kwota bólu masz po zabiegu zależy od dokładnego charakteru zabiegu, stanu fizycznego w czasie zabiegu i własnej reakcji na ból. Prawdopodobnie będziesz odczuwać ból w miejscu nacięcia i mogą odczuwać skurcze w brzuchu. Lekarz może przepisać lek w celu łagodzenia dolegliwości w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Pamiętaj, aby zgłosić się do lekarza, jeśli nie można uzyskać ulgę w bólu.

Dołącz owoce, warzywa, ziarna i produktów pełnoziarnistych w diecie każdego dnia. Te pokarmy są bogate w błonnik; Pij dużo płynów, tyle, że mocz jest jasnożółta lub przezroczyste jak woda; Weź dodatek włókien, takich jak Citrucel lub Metamucil, codziennie w razie potrzeby. Przeczytać i przestrzegać wszystkich instrukcji na etykiecie; Harmonogram czasu każdego dnia do wypróżnienia. Posiadanie codziennej rutyny może pomóc. Nie spiesz się i nie męczy przy konieczności wypróżnienia.

Kobiety, które mają chirurgii laparoskopowej mają zwykle krótsze czasy odzyskiwania. Mogą one również mieć mniejszy ból po operacji, mają krótsze pobyty w szpitalu i powrotu do normalnej aktywności szybciej niż kobiety, które mają otwartą operację. 1

Trudności w oddawaniu moczu po zabiegu; Nowe objawy nagłych lub nietrzymanie moczu; Krwotok wewnętrzny; Zakażenie w miejscu nacięcia; Uraz narządu (takich jak pęcherza moczowego, cewki moczowej lub moczowodu); Wypadanie narządów miednicy (zwykle enterocele).

Ile sukces lekarz miał w leczeniu nietrzymania moczu z operacją? Powodzenie procedur chirurgicznych w leczeniu nietrzymania moczu, zależy od doświadczenia i umiejętności chirurga; Czy jest coś, co mogę zrobić, aby zwiększyć prawdopodobieństwo udanej operacji; Utrata wagi, rzucenie palenia, czyli dna miednicy (Kegel) Ćwiczenia przed operacją może zwiększyć prawdopodobieństwo odzyskania moczu po zabiegu.

Wiele kobiet ma trochę zaparcia po tym zabiegu. Można spróbować kilka rzeczy, aby uniknąć zaparć

Należy poinformować lekarza, jeśli nadal masz zaparcia po wypróbowaniu tych metod.

Załonowa zawiesiny używane do skorygowania wysiłkowego nietrzymania moczu, które jest spowodowane przez uginanie się cewki i / lub szyi pęcherza moczowego.

Załonowa zawiesinę uważane za skuteczne w łagodzeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Większość kobiet ma mniej objawów wysiłkowego nietrzymania moczu po tej operacji.

W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, lekarze robili operacje Burch kolposuspensji dłuższych niż Sling gabinetach. Liczne badania zostały przeprowadzone na chirurgii kolposuspensji Burch. Około 9 na 10 kobiet, leczy się ( “suchy”) w ciągu roku po zabiegu. Po upływie 5 lat, około 7 na 10 kobiet nadal są “na sucho”. 2

Powikłania mogą obejmować chirurgii załonowej

Wszystkie operacje, które używają znieczuleniu ogólnym mają małe ryzyko zgonu lub powikłań. Wszystkie operacje wykonywać pewne ryzyko infekcji.

Załonowej procedury zawieszenia wymagają, cienka, elastyczna rurka (cewnik) były utrzymywane w miejscu przez jeden dzień lub dłużej, aż można dostać się samodzielnie korzystać z toalety. Cewnik może być niewygodne. A to zwiększa ryzyko zachorowania na infekcję dróg moczowych.

Przed wykonaniem operacji nietrzymania moczu, poproś lekarza o następujących

Wypełnij formularz o chirurgii (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego zabiegu.

Ellis DN i in. (2006). Laparoskopowa kolposuspensji nietrzymania moczu u kobiet. Cochrane Database of Systematic Reviews (3).

Lapitan MCM, et al. (2009). Otwarty pozałonową kolposuspensji nietrzymania moczu u kobiet. Cochrane Database of Systematic Reviews (4).

Gregory E. Thompson, MD – Wewnętrzne Medicin; Avery L. Seifert, MD – Urologia

09 wrzesień 2014