Problemy seksualne u kobiet-Co się dzieje

Wiele rzeczy w życiu kobiety mogą prowadzić do problemów seksualnych. Miarę upływu czasu, nieleczone problemem seksualne mogą mieć coraz większy wpływ na jakość życia. Jeśli problem sprawia, że ​​czujesz się nieswojo i / lub niezadowolony, seks może stać się napięta i niemile widziane doświadczenie.

Kobiety zwykle doświadczają fizycznej zmianie podczas pobudzenia seksualnego, gdy krew pęcznieje obszary sromu. Jeśli te obszary nie są stymulowane mało, kobieta nie może czuć się jak najwięcej przyjemności seksualnej.

Przewlekłe choroby (w toku), takie jak cukrzyca i artretyzm, może mieć wpływ na popęd seksualny, radość, i wydajność. Leki stosowane w wielu schorzeniach wpływa również pożądanie i podniecenie.

Każda historia bólu podczas seksu może powodować kobietę, aby uniknąć seksu czy produkt jest nieprzyjemne.

Ból podczas stosunku może wynikać z

Suchość pochwy. Brakiem smarowania pochwy jest najczęstszą przyczyną bólu z płeć; Vaginismu; (Powiedzmy “VADJ-uh-NZL-mus”). To mimowolne skurcze pochwy. To jest często związane z brakiem doświadczenia z seksem. 1 Czasami wynika to z urazem takie jak gwałt czy molestowanie seksualne. Ale może być także przyczyną medyczne, takie; Blizny w pochwy od urazu, zabiegu chirurgicznego lub porodu; Miednicy infekcje, takie jak zapalenie pochwy lub Bartholin gruczołów infekcji; Przewlekłych stanów bólowych, takich jak wulwodynia; choroby skóry, takie jak liszaj twardzinowy lub liszaj płaski; Podrażnienie od Bicze, plemnikobójczych lub lateksowe prezerwatywy.