przesiewowe w kierunku raka skóry (pdqто): przesiewowych [] -overview

Uwaga: Oddzielne podsumowania pdq dotyczące profilaktyki raka skóry, raka skóry Leczenie i poziomy dowodów w badaniach przesiewowych raka i Studiów Prevention są również dostępne.

Jedynym powszechnie Proponowana procedura badania przesiewowe w kierunku raka skóry jest oględziny skóry, w tym zarówno samokontroli i badania klinicznego.

Korzyści

Bezobjawowych w populacji, efekt wizualnego badania na skórze śmiertelności nonmelanomatous nowotworów skóry jest znane. Co więcej, dowody są niewystarczające, aby ustalić, czy oględziny skóry u osób bezobjawowych doprowadziłoby do zmniejszenia śmiertelności z melanomatous raka skóry.

Wielkość Effect: Nie dotyczy (N / A).

Szkody

Na podstawie danych ilościowych targów choć dowodów, oględziny skóry u osób bez objawów może prowadzić do nieuniknionych podwyżek szkodliwymi konsekwencjami. Należą do nich powikłania zabiegów diagnostycznych lub terapeutycznych (w tym rozległym zabiegu) i psychologicznych skutków przed etykietką z chorobą potencjalnie śmiertelną. Inną konsekwencją jest szkodliwa nadrozpoznawalności prowadzące do wykrycia choroby biologicznie łagodny, że w przeciwnym razie niezauważone, a także możliwość błędnego rozpoznania łagodnej zmiany jako złośliwe.

Skala działania: nieznane.

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute