Rak Pageta – Leczenie

Prosty mastektomii (z lewej) usuwa tkankę piersi, brodawki, otoczki i skóry, ale nie wszystkie węzły chłonne. Zmodyfikowany rodnik mastektomii (po prawej) usuwa się całe piersi – łącznie z tkanki piersi, skóry, brodawki i brodawki – i większość pachami (pachowych węzłów chłonnych).

Proste mastektomii radykalnej mastektomii i modyfikowane

Proste mastektomii radykalnej mastektomii i modyfikowane

Jeśli masz Rak Pageta, będzie prawdopodobnie potrzebować operacji. Rodzaj zabiegu zależy od stanu skóry wokół brodawki i stopnia zaawansowania raka bazową jest.

Opcje obejmują chirurgiczne

leczenie uzupełniające

Lumpektomii. Oszczędzającej piersi Chirurgia (lumpektomii) polega na usunięciu chorej tylko część piersi.

Chirurg usuwa sutek i otoczkę wraz z klina lub w kształcie stożka części piersi. Chirurg skupia się na usuwaniu tkanki piersi tak mało jak to możliwe, przy jednoczesnym zapewnieniu, że tkanka usunięto zawiera zewnętrzny brzeg wolny od komórek nowotworowych tak, że jedynie zdrowe komórki pozostają.

Lumpektomii traktować Rak Pageta wymagają kontynuacji radioterapii. Lumpektomii nie być zalecane, jeśli nie może mieć radioterapii z jakiegoś powodu. Większość kobiet ma rekonstrukcja brodawki po leczeniu.

Po operacji, lekarz może zalecić dodatkowe leczenie (terapia adiuwantowa) z lekami przeciwnowotworowymi (chemioterapia), radioterapia lub terapii hormonalnej w celu zapobiegania nawrotom raka piersi.

Twoje specyficzne leczenie będzie zależeć od stopnia zaawansowania raka i czy testów nowotworowych pozytywnych dla pewnych cech, takich jak posiadające receptory estrogenowe lub progesteronu.