rdzenia kręgowego zabiegi i leki

Niestety, nie ma sposobu, aby odwrócić uszkodzenia rdzenia kręgowego. Ale naukowcy ciągle pracują nad nowymi metodami leczenia, w tym protez i leków, które mogą promować regenerację komórek nerwowych lub poprawy funkcji nerwów, które pozostają po urazie rdzenia kręgowego.

W międzyczasie, rdzenia kręgowego Leczenie skupia się na zapobieganiu dalszym szkodom i umożliwianie ludziom z urazem rdzenia kręgowego, aby powrócić do aktywnego i produktywnego życia.

Pilna pomoc medyczna jest krytyczna, aby zminimalizować skutki wszelkich uraz głowy lub szyi. Dlatego leczenie urazu rdzenia kręgowego często zaczyna się na miejscu wypadku.

działania ratownicze

personel ratunkowy zazwyczaj unieruchomienia kręgosłupa, jak delikatnie i szybko, jak to możliwe przy użyciu sztywnego karku kołnierz i sztywną płytkę bilansowej, co oni używać do transportu do szpitala.

W izbie przyjęć, lekarze koncentrują się na

Wczesne (ostre) etapy leczenia

Być może środki uspokajające, dzięki czemu nie przesuwają i utrzymać więcej obrażeń podczas przeprowadzania testów diagnostycznych na uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Ciągła opieka

Jeśli masz uraz rdzenia kręgowego, będziesz zazwyczaj przyjęty na oddział intensywnej terapii do leczenia. Można nawet zostać przeniesione do kręgosłupa regionalnego centrum urazowego, że ma zespół neurochirurgów, ortopedów, specjalistów medycyny rdzenia kręgowego, psychologów, pielęgniarek, terapeutów i pracowników socjalnych z doświadczeniem w urazie rdzenia kręgowego.

Rehabilitacja

Leki. Dożylne (IV), metyloprednizolon (A-Methapred, Solu-Medrol) jest opcją leczenia ostrego urazu rdzenia kręgowego. Jeśli metyloprednizolonu zostanie wydana w ciągu ośmiu godzin od urazu, niektórzy ludzie doświadczają łagodnego poprawę.

leki

Wydaje się, że działa poprzez zmniejszenie uszkodzenia komórek nerwowych i zmniejszając stan zapalny w pobliżu miejsca uszkodzenia. Jednak to nie jest lekarstwo na uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Nowe technologie

Po urazie lub chorobie stabilizuje lekarze zwrócić uwagę na zapobieganie wtórnych problemów, które mogą powstać, na przykład, przykurczy mięśniowych deconditioning, odleżyn, jelit i pęcherza problemów, infekcje dróg oddechowych i zakrzepów.

Długość swojej hospitalizacji zależy od stanu i zagadnień medycznych jesteś stojących. Gdy jesteś na tyle dobrze, by uczestniczyć w terapii i leczenia, można przenieść do ośrodka rehabilitacyjnego.

Członkowie zespołu Rehabilitacja zacznie pracować z wami, gdy jesteś we wczesnych etapach zdrowienia. Twój zespół może zawierać fizjoterapeuty, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, psychologa rehabilitacji rehabilitacji, pracownik socjalny, terapeuta dietetyk, rekreacji i lekarza, który specjalizuje się w medycynie fizycznej (physiatrist) lub urazów rdzenia kręgowego.

Podczas początkowych etapach rehabilitacji, terapeuci zwykle podkreślają utrzymanie i wzmocnienie istniejących funkcji mięśni, przebudowy umiejętności motorycznych i uczenia się technik adaptacyjnych osiągnąć z dnia na dzień zadań.

Będziesz wykształcony na temat skutków urazu rdzenia kręgowego i jak zapobiegać powikłaniom, a będziesz mieć informacje na odbudowę swojego życia i zwiększenie jakości życia.

Będziesz uczył wiele nowych umiejętności, a będziesz korzystać z urządzeń i technologii, które mogą pomóc żyć na własną rękę, jak to możliwe. Będziesz zachęcać wznowić swoje ulubione hobby, uczestniczyć w działaniach społecznych i sprawności i powrót do szkoły lub pracy.

Leki mogą być wykorzystywane do zarządzania niektórych skutków urazów rdzenia kręgowego. Są to leki, w celu kontroli bólu i spastyczność mięśni, a także leków, które mogą poprawić kontroli pęcherza, jelita grubego i funkcjonowania seksualnego.

Wynalazcze wyroby medyczne mogą pomóc osobom z uszkodzeniem rdzenia kręgowego stają się bardziej niezależne i bardziej mobilny. Niektóre urządzenia mogą również funkcję przywracania. Obejmują one

Lekarz może nie być w stanie dać ci rokowanie od razu. Odzysku, jeżeli wystąpi, to zazwyczaj rozpoczyna się na tydzień do sześciu miesięcy po urazie. Jednak niektórzy ludzie doświadczają małych ulepszeń na okres do jednego roku lub dłużej.

Rokowanie i odzyskiwanie