rehabilitacji po udarze mózgu: czego się spodziewać jak można odzyskać z udarem

rehabilitacja Stroke (udar rehabilitacja) jest ważną częścią rekonwalescencji po udarze. Dowiedzieć się, co jest zaangażowany w rehabilitacji po udarze mózgu.

Celem programu rehabilitacji po udarze mózgu jest pomóc Ci uczyć się na nowo umiejętności utracone podczas skoku uszkodzoną część mózgu. rehabilitacja Udar może pomóc odzyskać niezależność i poprawić jakość życia.

Ciężkość powikłań po udarze mózgu i zdolności każdego człowieka, aby odzyskać utracone zdolności jest bardzo zróżnicowana. Naukowcy odkryli, że centralny układ nerwowy jest adaptacyjne i może odzyskać pewne funkcje. Oni również odkryli, że jest to konieczne, aby ćwiczyć odzyskała umiejętności.

Istnieje wiele podejść do rehabilitacji po udarze mózgu, z których niektóre są jeszcze w początkowym stadium rozwoju. Behavioral wydajność w każdej dziedzinie, takich jak czuciowo-ruchowych i funkcji poznawczych, jest najbardziej prawdopodobne, aby poprawić, gdy aktywność ruchowa jest umyślne, powtarzalne i zadania szczegółowe.

rehabilitacji skoku może zawierać niektóre lub wszystkie z następujących działań, w zależności od części ciała lub rodzaju zdolności oddziaływaniu.

Aktywność fizyczna

aktywność fizyczna technologia wspomaganego

czynności poznawczych i emocjonalnych

terapie eksperymentalne

Im szybciej zaczniesz rehabilitacji po udarze mózgu, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby odzyskać utracone zdolności i umiejętności. Jednak priorytetem swoich lekarzy jest stabilizacja stanu chorobowego i kontroli warunków zagrażających życiu. Biorą też środki zapobiegające kolejny skok i ograniczyć wszelkie komplikacje związane skoku.

To wspólne dla rehabilitacji po udarze mózgu, aby rozpocząć tak szybko, od 24 do 48 godzin po udarze, podczas ostrej hospitalizacji. Jeśli problemy zdrowotne trwać dłużej, lekarze mogą się doczekać, aby rozpocząć rehabilitację.

Czas trwania rehabilitacji po udarze mózgu zależy od ciężkości udaru i pokrewnych powikłań. Chociaż niektórzy przeżyli udar odzyskać szybko, najbardziej potrzebują jakiejś formy rehabilitacji po udarze mózgu długoterminowo, ewentualnie miesięcy lub lat po udarze.

Twój skok plan naprawy ulegnie zmianie w trakcie odzyskiwania, jak uczyć się na nowo umiejętności i zmieniających się potrzeb. Z bieżącej praktyki, można kontynuować, aby zyski w czasie.

Długość każdej sesji terapeutycznej rehabilitacji skoku zmienia się w zależności od odzysku, nasilenia objawów i reakcji na leczenie.

Pewnie zacznie rehabilitacji po udarze mózgu, podczas gdy jesteś jeszcze w szpitalu. Przed wyjazdem, ty i twoja rodzina pracować w szpitalu pracowników socjalnych i zespołu opieki, aby ustalić najlepsze ustawienie rehabilitacji w zależności od potrzeb, jakie ubezpieczenie pokryje, a co jest najbardziej wygodne dla Ciebie i Twojej rodziny. Opcje te obejmują

Porozmawiaj z lekarzem i rodziną o najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

rehabilitacja Udar obejmuje szereg specjalistów.

Niektórzy specjaliści pomóc z potrzeby fizyczne, w tym

Inni specjaliści koncentrują się na umiejętnościach poznawczych, emocjonalnych i zawodowych, w tym

Ponieważ udar odzysku waha się od osoby do osoby, trudno jest przewidzieć, jak wiele umiejętności można odzyskać i jak szybko. Ogólnie rzecz biorąc, sukces zależy od rehabilitacji po udarze mózgu

Ogólnie tempo ożywienia jest największa w ostrej i po ostrych okresów – tygodnie i miesiące po udarze mózgu. Nie ma jednak dowodów, że może również poprawić wydajność w fazie przewlekłej lub rok później.

Przywracanie po udarze może być długa, a czasami frustrujące doświadczenie. To normalne w obliczu trudności po drodze. Poświęcenie i gotowość do pracy w kierunku poprawy pomoże Ci uzyskać jak największe korzyści.

wizyty u lekarza