reumatoidalne zapalenie stawów i planowania ciąży

Chociaż każdy może uzyskać reumatoidalne zapalenie stawów, kobiety z RZS niż mężczyzn o około 12:57. M żadnych kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów są diagnozowane w ich 20s i 30s, właśnie wtedy, gdy małżeństwo i rodzina zaczynają się na środku sceny życia.

Reumatoidalne zapalenie stawów sam w sobie nie wydaje się szkodzić rozwijający dziecko, nawet jeśli RA jest aktywny w czasie ciąży. W rzeczywistości, 70% do 80% kobiet chorych na RZS mają poprawę objawów podczas preg Nancy. Chociaż niektóre kobiety z RZS może mieć nieznaczne ryzyko poronienia niemowląt masie lub niskiej urodzeniowej, zdecydowana większość kobiet ma normalne ciąże bez komplikacji.

Jednak wiele leków na reumatoidalne zapalenie stawów – w tym metotreksat i leflunomid – mogą powodować wady wrodzone. Te same leki mogą również powodować wady wrodzone, jeżeli są podejmowane przez ludzi, którzy ojciec dzieci. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem na temat zmiany leczenia ty lub twój małżonek kilka miesięcy przed próbą zajścia w ciążę.

Przy odpowiednim leczeniu i opiece prenatalnej, u noworodków matek z reumatoidalnym zapaleniem stawów są zdrowe i szczęśliwe jak każde inne.

Eksperci nie zgadzają się, czy reumatoidalne zapalenie stawów zmniejsza płodność u kobiet i mężczyzn. To prawda, że ​​wiele kobiet z RZS trwać dłużej niż kobiety w ciążę bez reumatoidalnego zapalenia stawów. Niespójne owulacji, obniżenie popędu seksualnego, albo seks rzadziej ze względu na ból i zmęczenie są możliwe wyjaśnienia.

Dla mężczyzn, ostrych nawrotów reumatoidalnego zapalenia stawów czasowo zmniejszyć liczbę plemników i funkcję i może powodować problemy z erekcją i zmniejszenie libido. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, skuteczne w leczeniu RZS poprawia objawy seksualne i funkcji. W dobrze traktowane reumatoidalne zapalenie stawów, płodność u większości mężczyzn i kobiet jest chyba normalne.

Nowe leki biologiczne w RZS stworzyły nową erę leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, według reumatologów. Z wczesnego i intensywnego leczenia, większość osób z RZS może uniknąć deformacji stawów i znaczną niepełnosprawnością.

Dla większości kobiet, co oznacza, że ​​jest obecna i aktywna na całym lat swoich dzieci w domu. Mimo złych dni z objawami RZS mogą być nieuniknione, lekarze uważają, że większość kobiet będzie utrzymywać swoją niezależność od dziesięcioleci, i ewentualnie ich życia.