ryzyko zdrowotne dla członków rodziny – przegląd temat: palenie

Jeśli jesteś jak większość palaczy, wiesz, że palenie nie jest dobre dla ciebie. Ale co może nie wiedzieć, że dym z papierosów firmy (bierne palenie) stawia również zdrowia swoich bliskich “zagrożone.

Będąc wokół dym tytoniowy jest złe dla ciebie, nawet jeśli jest to dym cudzym; Gdy ktoś pali papierosa, większość dymu nie idzie do płuc. To idzie w powietrze, gdzie każdy w pobliżu można oddychać; Palenie jest zakazane w wielu miejscach publicznych. Jednak wiele osób nadal narażone na bierne palenie, szczególnie dla dzieci, które mieszkają z rodzicami, którzy palą. Nawet ludzie, którzy starają się być ostrożnym, gdzie zapalić nie może chronić ludzi wokół nich.

Z powodu biernego palenia, małżonków i dzieci ludzi, którzy palą, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka i choroby serca; Dzieci, których rodzice smok; Są bardziej narażone na infekcje ucha, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli oraz w pierwszych latach ich życia; Mają wyższe ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).